105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Coveromania

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 maja 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1573217706

Droga strachu

Zabiegali o remont drogi, teraz drżą o swoje bezpieczeństwo.


Mieszkańcy Wieży w gminie Gryfów Śląski długo nie cieszyli się z nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 360, którą codziennie dojeżdżają do pracy a ich dzieci do szkół.

To dlatego, że wielu kierowców za nic ma przepisy ruchu drogowego i notorycznie przekracza na tym odcinku trasy dozwoloną prędkość. Jesteśmy zdesperowani, by nie dopuscić do tragedii, mówi Justyna Wesołowska, sołtys Wieży.

Problemy mieszkańców Wieży dobrze są znane lwóweckiej policji, która prowadzi w tym miejscu częściej niż zwykle kontrole prędkości. Piratów drogowych przed niebezpieczna jazdą nie odstraszają jednak
mandaty ani groźba utraty prawa jazdy,  mówi Mateusz Królak, z KPP w Lwówku Śląskim.

Jednym z pomysłów, który może rozwiązać ten problem są tzw szykany, specjalne zapory które wymuszą na kierowcach zmniejszenie prędkości i zmianę toru jazdy, ale decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Póki co pozostaje apel do kierowców o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu. Do tematu będziemy powracać.


policja piraci kierowcy droga niebezpieczeństwo Wieża