105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Antena Antena

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1573151873

MESSA DA REQUIEM G. Verdiego na początek Co jeszcze będzie grane w listopadzie?:

W piątek o 19:30 w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. pierwszy listopadowy koncert w ramach cyklu Wielkie dzieła wokalno-instrumentalne/G. Verdi -Requiem


Requiem Verdiego niewątpliwie wymyka się wszelkim konwencjom. Jest niesamowitym spotkaniem sacrum i profanum, które słuchaczy nie pozostawia obojętnych, a jego pojawienie się na estradach od lat wywołuje niezmienne zainteresowanie. Kompozycja wyrosła na gruncie chrześcijańskich tradycji i symboli, jednak nie mieści się w liturgicznych ramach. Dzieje się tak zarówno ze względu na imponujący rozmiar dzieła, jak i niesamowicie silną - jakże charakterystyczną dla mistrza włoskiej opery - dawkę emocji i dramatyzmu.

Obraz może zawierać: tekst

Trudno się dziwić tak osobistej ekspresji uczuć, gdyż ostatecznym bodźcem do napisania tak emocjonalnej mszy żałobnej był wstrząs jaki wywołała u Verdiego śmierć Alessandro Manzoniego, pisarza, którego kompozytor podziwiał od lat młodzieńczych.

Szymon Makowski – dyrygent
Catarina Coresi (Rumunia) – sopran
Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak – mezzosopran
Alexander Pinderak – tenor
Damian Konieczek – bas
Chór Fenix z Wrocławia
- przygotowanie chóru: Agnieszka Franków-Żelazny i Aleksandra Dudycz
Chór im. Stanisława Krukowskiego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
- przygotowanie chóru Agnieszka Franków-Żelazny i Magdalena Wojtas
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej

Program
Giuseppe Verdi – Messa da Requiem

WYDARZENIE - KLIK

CO DALEJ W LISTOPADOWYM REPERTUARZE ?

 

Międzynarodowy Festiwal Iluzji "Champions of Illusion".

Obraz może zawierać: tekst

Po premierze obydwu części filmu Iluzja ,i programach typu "Mam Talent" występy iluzjonistów stały się jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie form rozrywki. Odwiedzają nasz kraj największe gwiazdy światowej iluzji, a bilety na te spektakle rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Dlatego też postanowiliśmy zaprosić ich też do Jeleniej Góry !!!

"CHAMPIONS OF ILLUSION"jest to dwugodzinna interaktywna gala, zarówno dla dorosłych jak i dzieci, w której czynnie uczestniczy razem z naszymi gwiazdami, zgromadzona na widowni publiczność. Triki i sztuczki widziane dotąd tylko w telewizji, będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Bilety na to niesamowite show na pewno będą przyjemnym i nietuzinkowym prezentem dla dzieci, pracowników czy przyjaciół. Zapraszamy wszystkich od lat 3 do 103!

WYDARZENIE - KLIK

Niepodległa - Koncert Patriotyczny // 15.11

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie

Są takie utwory, które towarzyszą narodowi polskiemu od wieków i które każdy Polak powinien znać. W listopadowy wieczór zapraszamy na koncert pełen muzyki patriotycznej w pięknych aranżacjach. Z pewnością będzie to niezapomniana podróż po muzycznej historii walki o ukochaną Ojczyznę.

Wykonawcy:
Aleksandra Lisowska – sopran
Karol Mieliński – tenor
Wrocławski Zespół Instrumentów Dętych w składzie:
Tomasz Szwecki – trąbka
Piotr Bugaj – trąbka
Mateusz Feliński – waltornia
Tomasz Pastuszka – eufonium
Grzegorz Pastuszka – tuba

WYDARZENIE - KLIK

Niedzielny Poranek Muzyczny - Raz Dwa Trzy Rytm patrzy // 17.11

Obraz może zawierać: tekst

W górach, do których wybiera się Rytm, w małej, wielokanciastej chatce mieszka muzyczny matematyk. Ta chuda i zupełnie zakręcona na punkcie układania i porządkowania postać nosi imię Metrum. Gdy tylko Rytm go poznaje, nagle czuje, że z nikim nie znalazł wcześniej takiego porozumienia. Co takiego przyniesie ta znajomość? Czy przerodzi się w przyjaźń? Przekonajmy się sami!

Agnieszka Gierus - prowadzenie
Dominika Łukasiewicz - prowadzenie
Zespół kameralny

WYDARZENIE - KLIK

Do łezki łezka // 21.11

Obraz może zawierać: 4 osoby

Świat piosenki jest niezwykły. Z jednej strony bywa różowy, z drugiej - harmonijnie i łagodnie przypomina o szarościach dnia codziennego. Moment wybrzmiewania piosenki to czas, gdy mamy możliwość zatrzymania się na chwilę Między ciszą a ciszą i beztroskiego przemykania To tu, to tam. Prowadzeni piosenką zapominamy o naszym o świecie patrząc w Oczy tej małej i śmiało kontemplujemy Dni, których jeszcze nie znamy. Do łezki łezka to koncert, będący swoistym hołdem dla wielkich twórców polskiej piosenki, do których zaliczamy między innymi Agnieszkę Osiecką, Marka Grechutę czy Grzegorza Turnau. Tego wieczoru to właśnie piosenka stanie się naszą Panią.

Wykonawcy:
Krzysztof Pachołek – fortepian, śpiew
Dominika Łukasiewicz – klarnet, prowadzenie
Łukasz Wilczura – obój
Mateusz Filip – kontrabas

WYDARZENIE - KLIK

 

filharmonia jelenia góra koncert Filharmonia Dolnoslaska w Jeleniej Górze filharmonia dolnośląska repertuar wielkie dzieła wokalno-instrumentalne repertuar listopad 2019 do łezki łezka niedzielny poranek niedizelne poranki muzyczne niepodległa koncert patriotyczny champions of illusion międzynarodowy festiwal iluzji