105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1573106673

Kosztowne porządki po dniu Wszystkich Świętych

Porządki po dniu Wszystkich Świętych tylko na Cmentarzu Komunalnym w Bolesławcu to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wydatki co roku są większe.


Foto: Andrzej Stefańczyk - Cmentarz Komunalny w Bolesławcu

Przed dniem Wszystkich Świętych, zyski z tytułu sprzedaży zniczy liczone są w milionach złotych, kilka dni po święcie koszty związane ze sprzątaniem, na przykład na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu, to kilkadziesiąt tysięcy złotych. To, co było nastrojowym światłem jeszcze kilka dni temu, dzisiaj ląduje w kontenerze na odpady. Jak informuje Kazimierz Łomotowski, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, który zarządza cmentarzem w mieście ceramiki, nie ma znaczenia czy znicz był ceramiczny, szklany czy z tworzywa sztucznego. Wszystko wcześniej czy później i tak trafi do kosza a wywóz odpadów liczonych w tonach to duże koszty.