105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

TOP30.PL - NON STOP

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 lutego 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1571988050

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Oto kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu.


Na początek Zdrojowy Teatr Animacji a tam w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Coś na ząb wg. „Karius og Baktus” Thorbjørna Egnera.

"Karius i Baktus” to historia, napisana przez norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera, opowiadająca o dwóch trollach żyjących w ustach chłopca, który nie należał do czyścioszków myjących zbyt często zęby, będąc jednocześnie wielkim miłośnikiem słodyczy. Proste, dydaktyczne przesłanie powiastki połączone z atrakcyjną formą przekazu spowodowały, że "Karius i Baktus” stała się nie tylko ulubiona lekturą skandynawskich dzieci, ale także doczekała się wielu tłumaczeń, adaptacji teatralnych i filmowych. Jeleniogórskie przedstawienie, niezwykle barwne, posługujące się sugestywnymi środkami wyrazu scenicznego jest adresowane do widzów od trzech lat.

 

Teraz coś dla amatorów planszówek.

 

Emocje, świetna zabawa, rywalizacja i przyjemność... to wszystko proponuje Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze, która w sobotę organizuje turniej gier planszowych.
Każdy, kto nas odwiedzi będzie mógł wziąć udział w rozgrywkach, albo wybrać sobie dowolny zestaw do gry z bogatego zbioru biblioteki. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, mówi Marcin Zawiła, dyrektor Książnicy.

 

W Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze Wielkie osobowości - francuskie inspiracje.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 Zarówno Suita Ma Mère l'Oye (Moja matka gęś), jak i Alborada del gracioso (Poranna pieśń trefnisia) - kompozycja pochodząca z cyklu Miroirs (Zwierciadła), w pierwotnej wersji zostały napisane na fortepian. Dopiero z czasem Maurice Ravel - arcymistrz barwnej instrumentacji i genialnej harmoniki - postanowił przygotować je w wersji symfonicznej. Dla jego muzyki znamienna była chęć odwrotu od wszechobecnego przerostu formy i środków, jakże charakterystycznych dla wpływów stylu wagnerowskiego.

     W tym samym kierunku podążała twórczość Claude’a Debussy’ego. Pełnia wyrafinowanych współbrzmień oraz delikatnych refleksów harmonii i orkiestracji w Popołudniu fauna odbiła się w nieco skostniałym świecie muzyki szerokim echem. Wieczór dopełni efektowna Symfonia koncertująca Karola Szymanowskiego, choć pozbawiona skomplikowanej wirtuozerii, to jednocześnie niezwykle barwna i błyskotliwa brzmieniowo kompozycja.

Wielkie osobowości - francuskie inspiracje

 

A może Kino Lot??

 

Spis imprez w regionie w dokumencie poniżej.

Plik PDF