105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 lutego 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1571977663

Gala Finałowa projektu "Bardzo Młoda Kultura"

Z terenu Dolnego Śląska do programu zgłoszono 27 projektów z czego komisja wybrała do realizacji 8 projektów. Jednym z nich jest projekt z Bolkowa.


Bardzo Młoda Kultura to program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury i aktualnie trwa jego II edycja, zaplanowana na lata 2019-2021. Chodzi o szeroko rozumianą współpracę między  różnorakimi instytucjami kultury, szkołami, organizacjami pozarządowymi oraz lokalnymi edukatorami, którym leży na sercu rozwój kompetencji społecznych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod edukacji kulturalnej i animacji kultury.Dolnośląskim operatorem programu jest Ośrodek Działań Artystycznych Firlej z Wrocławia. Jednym z jego czterech dolnośląskich partnerów jest Gminno-Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. I właśnie jutro o 17-stej w sali widowiskowej Domu Kultury odbędzie się Gala Finałowa. Mówi dyrektor placówki Bogusław Krukowski.

Z terenu Dolnego Śląska do programu zgłoszono 27 projektów z czego komisja wybrała do realizacji 8 projektów. Z inicjatywy dyrektora bolkowskiego Domu Kultury Bogusława Krukowskiego powstał trzy osobowy zespół w składzie Ewelina Szopa, Beata Bardzyńska, Emilia Habiak, którego projekt zatytułowany: „Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne … .” został przyjęty do realizacji. To projekt skierowany do osób zainteresowanych poznawaniem i tworzeniem muzyki. Uczestnicy projektu to dzieci i młodzież, którym zaoferowano cykl warsztatów tanecznych, wokalnych oraz doskonalenia gry na instrumentach. W studiu nagraniowym, stworzonym na potrzeby projektu w świetnie do tego przystosowanej sali bolkowskiego Kina za Rogiem, nagrano wspólnie z muzykami utwór poznając tajniki pracy w warunkach studyjnych. W ramach projektu kilku dziesięcio osobowa grupa gościła w Narodowym Forum Muzyki zwiedzając obiekt, biorąc udział w zajęciach muzycznych tam zorganizowanych. W projekcie biorą udział również osoby dorosłe, które na co dzień realizują swoje muzyczne pasje.

Podsumowaniem projektu będzie Gala Finałowa, która odbędzie się w sali widowiskowej bolkowskiego Domu Kultury w najbliższy piątek 25 października o godz. 17.00. Podczas gali swoje umiejętności taneczne i muzyczne zaprezentują uczestnicy projektu, będzie projekcja materiału filmowego nagranego w czasie realizacji projektu i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia