105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1571812500

Rzeź bydła koło Mieroszowa. W nocy drapieżniki zagryzły 8 sztuk jeleni


Łanie, daniele i jelenie baracinga – łącznie 8 sztuk bydła zagryzły w nocy drapieżniki w gospodarstwie hodowlanym Łącznej koło Mieroszowa. Właściciel nie ma wątpliwości, że rzezi dokonały wilki. 

Do ataku doszło wczorajszej nocy. Drapieżniki dostały się na ogrodzony siatką teren i tam jeden po drugim zagryzały bydło. Opowiadając o tym właściciel – Zygmunt Diakow – nie mógł opanować emocji

To, że na pograniczu polsko-czeskim żyje coraz więcej wilków potwierdzają leśnicy, zastrzegając jednak, że to nie do nich należy ocena tego, jakie zwierze dokonało masakry bydła.

Hodowca bezradnie rozkłada ręce i przyznaje – nie ma sposobu zabezpieczenia bydła.

Hodowcy, któremu wilki zagryzły bydło hodowlane przysługuje prawo do odszkodowania. Decyzję o tym, czy sprawcami były wilki, podejmuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, do której należy zgłaszać wszystkie przypadki ataków drapieżnika.