105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 lutego 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1570162165

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w weekend

Tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.


Na początek Senioralia.

Barwny korowód ulicami starówki, niezwykły koncert na Placu Ratuszowym i wiele innych atrakcji czeka na uczestników tegorocznych Senioraliów w Jeleniej Górze. Święto seniorów rozpocznie się w najbliższą sobotę, natomiast zakończenie zaplanowane jest na 19 października, uroczystym koncertem finalistów Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów, mówi jeden z organizatorów Stanisław Dziedzic.

 

Święto jeleniogórskich (i nie tylko) seniorów, organizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Jeleniej Górze.

Program:

 

sobota, 5 X:

– w godz. 10.00 – 15.00 – scena na Placu Ratuszowym – koncerty zespołów amatorskich

– ok. godz. 10.30 – zbiórka seniorów przy Kościele Podwyższenia Krzyża Św. (d. Kościół Garnizonowy)

– godz.11.00 – korowód seniorów ulicami centrum Jeleniej Góry (od kościoła na Plac Ratuszowy)

– około godz. 11.45 – 12.00 – przekazanie klucza do miasta przez Prezydenta Jeleniej Góry

– w godz. 13.00 – 15.00 – Filharmonia Dolnośląska – VIII Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów – przesłuchania

 

niedziela, 6 X:

– godz. 12.00 – scena na Placu Ratuszowym koncerty na Placu Ratuszowym

– godz. 13.00 – 15.00 – Jeleniogórskie Centrum Kultury – VIII Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów – przesłuchania c.d.

 

sobota, 12 X:

– godz. 15.00 – Filharmonia Dolnośląska – uroczysta Akademia, podsumowanie Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów (wejściówki na Akademię w biurze PZERII, ul. Bolesława Prusa 8, 58-500 Jelenia Góra, tel. 75 75 221 61, biuro czynne od wtorku do piątku w godz. 9:00 - 12:30)

 

sobota, 19 X:

– godz. 15.00 – Zdrojowy Teatr Animacji – koncert finalistów Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów (bilety do nabycia w kasie teatru)

 

niedziela, 20 X:

– godz. 17.00 – Bal Seniora w Hotelu Mercure (wejściówki w biurze PZERII, ul. Bolesława Prusa 8, 58-500 Jelenia Góra, tel. 75 75 221 61, biuro czynne od wtorku do piątku w godz. 9:00 - 12:30)

 

Zapraszamy także do Teatru im. C.K.Norwida, gdzie w nadchodzący weekend "Damy i Huzary A.Fredry.

Damy i Huzary

W roku ’45 polską scenę w Jeleniej Górze otwierano premierą „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Stefanii Domańskiej. Pozycją komediową – co zrozumiałe po wojennych potwornościach – ale klasyczną i polską. Tamtego wyboru nowej widowni nie trzeba było tłumaczyć. Siedemdziesiąt cztery lata później, planując po generalnym remoncie Teatru im. Norwida powrót do stałej siedziby, postanowiliśmy nawiązać do tamtego wydarzenia
i zainaugurować nowy etap klasyczną inscenizacją innego Fredrowskiego arcydzieła – „Dam i huzarów”, w którym pokażemy niemal cały obecny zespół Teatru. To zgodne z realizowaną przez nas od kilku lat polityką repertuarową, zgodnie z którą jedyna scena dramatyczna w mieście i regionie ma obowiązek wychodzić naprzeciw oczekiwaniom zarówno tych, którzy oczekują ambitnej rozrywki, jak i tych, którzy liczą na intelektualny dialog ze współczesnym światem, tych, którzy lubią teatr poszukujący, eksperymentujący z formą, i tych, którzy wolą rozwiązania tradycyjne. Takie właśnie, zrobione – jak to się mawia w środowiskowym żargonie – po bożemu, z nawiązującymi do epoki kostiumami i scenografią Małgorzaty Walusiak, będą „Damy i huzary” w realizacji wieloletniego profesora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Tomasza Grochoczyńskiego. Powrót, od czasu do czasu, do opartych na klasyce, podstawowych umiejętności warsztatowych aktora to znakomite ćwiczenie, procentujące także w inscenizacjach zgoła odmiennych. Norwidowcy będą nas mądrze bawić, popisując się, między innymi, mazurem w układzie legendy polskiego baletu Janiny Niesobskiej i pojedynkami z użyciem białej broni, w układaniu których specjalizuje się reżyser. Wiemy, że pozycja Fredrowska była w Jeleniej Górze od dawna oczekiwana. Spełniamy to życzenie.

 

Zapraszamy na spektakle w piątek i sobotę o godz. 19.00 oraz w niedzielę o 18.00

 

A teraz propozycja dla miłośników jazdy na dwóch kółkach.

 

Po raz drugi w najbliższą sobotę odbędzie się Wyścig Rowerowy Jelenia Góra Sołtysia MTB. W maratonie mogą wziąć udział zarówno zawodowcy jak i amatorzy a każdy zawodnik będzie miał indywidualnie mierzony czas. Zapisy już ruszyły i potrwają do czwartku, mówi Paweł Dernoga, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo- Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze

 

Nie zabraknie także atrakcji na jeleniogórskim Zabobrzu.

Jutro na plac przy ul. Wiłkomirskiego na jeleniogórskim osiedlu odbędzie się 3. Jeleniogórski Piknik Komunalny, podczas którego miejskie spółki w niekonwencjonalny sposób przedstawią swoją codzienną pracę. Organizatorzy przygotowali szereg konkursów i zadań związanych z tematyką odpadową, zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. Piknik odbędzie się od godziny 14-stej do 18-stej. Mówi Agata Buśko prezes MZK Jelenia Góra.

 

Zapraszamy także do Muzeum Karkonoskiego

Laboratorium Szkła przy Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, otwiera swoje drzwi dla odwiedzających. Już w najbliższą niedzielę od godz. 11.00 w tym magicznym miejscu będzie można przyjrzeć się pracy Marcina Zielińskiego, artysty grawerującego szkło dawnymi technikami, oraz wziąć udział w warsztatach grawerowania.

 

 

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się Noc Bibliotek w Jeleniej Górze. W ogólnopolskiej akcja, która ma zachęcać do korzystania z zasobów bibliotek bierze udział Książnica Karkonoska. Co będzie się działo w Książnicy już w najbliższa sobotę opowiada dyrektor Marcin Zawiła.

 

W Zdrojowym Teatrze Animacji również ciekawa propozycja.

Czy słusznie boimy się śmierci? A może śmierć „nie jest wcale taka zła”?

Sama mówi o sobie, że jest „jak Biuro podróży, które zabiera cię na wakacje all inclusive”.

Nawet śmierć ma swoje problemy. Ludzie się jej boją, nikt jej nie lubi. Dlatego na jakiś czas jej obowiązki przejmuje jej syn  - Kostek. Jednak zaprzyjaźnia się z ziemianami, zamiast zabierać ich w zaświaty. Co wyniknie z tego, że wszyscy przestają umierać? Czy na pewno powinniśmy żyć wiecznie?

            Morał i prawda życiowa podana jest w zabawny i nienachalny sposób. Poza problemem śmierci spektakl mówi też o takich wartościach, jak rodzina, przyjaźń, wzajemna pomoc, marzenia.

            „Kto się boi Pani Eś”? to spektakl komediowy, pełen gagów i dobrego humoru. Scenografia Pavla Hubički przenosi widza w świat cyrku, jednocześnie sugeruje rzeczywistość meksykańskiego święta Dia de Muertos – radosnego Dnia Zmarłych.

Meksykańsko-hiszpańską muzykę autorstwa Tomasza Lewandowskiego, aktorzy wykonują na żywo.


autor: Marta Guśniowska
reżyseria: Punch Mama
scenografia: Pavel Hubička 
muzyka: Tomasz Lewandowski
multimedia: Przemysław Żmiejko
występują: Radosław BiniekDorota Fluder-GłowackaDiana JonkiszDorota Korczycka-BąblińskaRafał KsiądzynaSylwester KuperLidia LisowiczZuzanna ŁuczakJacek MaksimowiczSławomir Mozolewski

Zapraszamy w sobotę 5.10 o godzinie 16.00. Natomiast w niedzielę o 12.00 Kot w butach.

 

A może propozycja kina Lot?

 

Pozostałe propozycje w linku poniżej

Plik PDF