105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 września 2023 - wtorek Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 września 2023 - wtorek Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 września 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1569559161

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w weekend

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.


ZAPRASZAMY na 46. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości 28. – 29.09.2019r.

Przed nami 46 edycja Jeleniogórskiego Jarmarku Staroci i Osobliwości. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce, na które ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend września w centrum miasta, mówi Sylwia Motyl, dyrektor ODK, organizatora jarmarku.

 

Premiera w Zdrojowym Teatrze Animacji

Nawet śmierć ma swoje problemy. Ludzie się jej boją, nikt jej nie lubi. Dlatego na jakiś czas jej obowiązki przejmuje jej syn - co z tego może wyniknąć przekonamy się już 28 września w niedzielę w Zdrojowy Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Premierowy spektakl sztuki pt. Kto się boi pani Eś, Mary Guśniowskiej, to propozycja dla widzów od lat 6, mówi dyrektor teatru Bogdan Nauka.

 

Filharmonia Dolnośląska zaprasza

Dzieła Ludomira Różyckiego, Roberta Schumanna i Johannesa Brahmsa wykona Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Pośród odważnych form

miejsce: Sala Koncertowa im. Stefana Strahla

 

Bolesław Śmiały - drugi z poematów symfonicznych Ludomira Różyckiego, choć stylistyką nawiązuje do wzorów wagnerowskich, inspirowany jest dramatem Stanisława Wyspiańskiego o tym samym tytule i osadzoną w nim tematyką, zaczerpniętą z polskiej historii. Odważny i śmiały w swej formie doskonale wprowadzi dwa pozostałe dzieła tego wieczoru.

     Twórczość Roberta Schumanna i Johannes Brahmsa na stałe wpisuje się w żelazny repertuar symfoniczny. Koncert wiolonczelowy a – moll Schumanna jest jednym z najchętniej wykonywanych, między innymi dzięki doskonałemu wykorzystaniu potencjału instrumentu solowego. IV Symfonia Brahmsa - klasyfikowana jako jedno z największych dzieł orkiestrowych od czasów Ludwiga van Beethovena, doskonale ukazuję potęgę wyrazu tej formy.

 

Teatr im. C.K. Norwida wraca do swojej siedziby po dwóch latach i zaprasza na premierowy spektakl.

"Damy i huzary" Aleksandra Fredry, zainaugurują nowy sezon artystyczny w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze. To pierwsza premiera w wyremontowanym od podstaw budynku. Nowy etap w życiu teatru rozpoczniemy, klasyczną inscenizacją fredrowskiego arcydzieła, w którym pokażemy niemal cały obecny zespół Teatru, mówi dyrektor Tadeusz Wnuk.

Aukcja w BWA

Kolejna aukcje dzieł sztuki organizuje Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Prace, które pójdą pod młotek, to przed wszystkim dzieła regionalnych artystów, tych początkujących i już uznanych. Bardzo chcielibyśmy zachęcić odbiorców do kolekcjonowania dzieł sztuki do wzbudzenia potrzeby otaczania się sztuką, bowiem posiadanie sztuki coraz wyraźniej nobilituje, mówi Luiza Laskowska, dyrektor jeleniogórskiego BWA.

 

Otwarcie Laboratorium Szkła w Muzeum Karkonoskim

Wielkie otwarcie Laboratorium Szkła w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Oficjalna uroczystość odbędzie się w piątek o godz. 14.00 a w sobotę będzie można wziąć udział w pierwszych szklanych warsztatach. To także okazja, aby obejrzeć wystawę wyjątkowych grafik gdańskiego artysty Grzegorza Witkowskiego, zaprasza Anna Szczodrak, z Muzeum Karkonoskiego.

 

W Jaworze gratka dla miłośników starych pojazdów.

Rajd zabytkowych samochodów odwiedzi Jawor. Już w najbliższa sobotę na jaworskim Rynku zaprezentuje się kilkadziesiąt pojazdów, w tym stare motocykle, mówi Emilian Bera- burmistrz Jawora.

W Jakuszycach coś dla amatorów jazdy na dwóch kółkach i nie tylko


Jutro odbędzie się 5 edycja Rowerowego Biegu Piastów. Wszystkie miejsca na listach startowych zostały zajęte już wiele tygodni temu. Na trasach w Górach Izerskich ścigać się będą zawodnicy z całej Polski. Cyklistów zachwyca trasa idealna do jazdy na rowerze, jak i przyjacielska atmosfera oraz sprawna organizacja, w której najważniejszy jest zawodnik. Centrum wydarzeń ze startem i metą będzie usytuowane na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, gdzie odbędzie się także Rowerowa Przygoda - wyścig dla dzieci. Mówi Agnieszka Rozenek z Referatu Promocji Szklarskiej Poręby.

5 Rowerowy Bieg Piastów - program
28 września, sobota

godz. 9:30
Polana Jakuszycka, Szklarska Poręba
Start Ski Team Hybrid Tour

godz. 10:00
Polana Jakuszycka, Szklarska Poręba
Start wyścigu GIGA

godz. 10:20
Polana Jakuszycka, Szklarska Poręba
Start wyścigu MEGA

godz. 10:40
Polana Jakuszycka, Szklarska Poręba
Start wyścigu MINI

godz. 10:50
Polana Jakuszycka, Szklarska Poręba
Start wyścigu dzieci - Rowerowej Przygody

godz. 14:00
Polana Jakuszycka, Szklarska Poręba, strefa mety
Dekoracja zdobywców Wielkiego Jakuszyckiego Szlema

 

Zapraszamy także do podziwiania par tanecznych

Po raz 54 odbędzie się w Międzynarodowy Turniej Tańca Karkonosze Open w Jeleniej Górze. To jedna z najstarszych i największych takich imprez w kraju. Już jutro i w niedzielę w szranki tanecznej rywalizacji stanie około pół tysiąca par z kilkunastu krajów we wszystkich kategoriach wiekowych oraz klasach tanecznych, mówi Kazimierz Kurzak, organizator turnieju.

 

Kino Lot w Jeleniej Górze zaprasza.

 

Spis wszystkich imprez - kliknij tu!