105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 września 2023 - piątek Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 września 2023 - piątek Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 września 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1568357021

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w weekend

Poniżej polecamy Waszej uwadze kilka wydarzeń tego weekendu


Wyjątkowym koncertem zainauguruje nowy sezon artystyczny Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. Już dziś melomani będą mogli wysłuchać trzech dzieł wielkich kompozytorów. W jednym z nich partię solową wykona skrzypek na autentycznym instrumencie Stradivariusa, mówi Tomasz Janczak, dyrektor jeleniogórskiej Filharmonii.

"Gitara i inne demony młodości”, to powieść pokoleniowa o dorastaniu w cieniu muzyki rockowej i marzeniach o graniu takiej muzyki. Jej autorem jest Bogusław Chrabota, człowiek o wielu pasjach, który spotka się czytelnikami Książnicy Karkonoskiej w najbliższą sobotę, mówi Marcin Zawiła, dyrektor książnicy.

Na otwartym sercu, komediowy spektakl o naszym zdrowiu, o chorobach i o szpitalnej rzeczywistości wraca na deski Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Na muzyczno - satyryczne przedstawienie inspirowane twórczością cenionego lekarza, poety , miłośnika gór i podróżnika - Kazimierza Pichlaka. Zapraszają w piątek o godz. 19- tej Diana Jonkisz i Rafał Ksiądzyna, aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji.

Natomiast w niedzielę o godz. 16- tej Zdrojowy Teatr Animacji przygotował niespodziankę dla młodszych widzów. 'Karius i Baktus', to historia o dwóch trollach żyjących w ustach chłopca, który nie należał do czyścioszków myjących zbyt często zęby, będąc jednocześnie wielkim miłośnikiem słodyczy.

Już w najbliższą niedzielę Gmina Bolesławiec zaprasza na pierwszy rajd rowerowy, po nowo wybudowanej ścieżce o łącznej długości 62 km. Część trasy rowerowej została wybudowana na byłej linii kolejowej, na której ostatni raz pociąg pasażerski przejechał 43 lata temu. Mimo zakończenia zapisów na rajd w formie elektronicznej, organizatorzy zapraszają jeszcze do zapisów na linii startu w godzinach od 8.00 do 10.30. Dla wszystkich uczestników gwarantowane są pakiety startowe oraz darmowy posiłek. Rajd będzie miał długość 25 km - mówi Andrzej Dutkowski, wójt gminy Bolesławiec.

 

'Czas Wojny Czas Honoru' to tytuł koncertu jaki odbędzie się jutro w Bolesławcu w Bazylice Maryjnej z okazji 80. Rocznicy napaści Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę. 
Wśród wykonawców swoje walory wokalne, konferansjerskie, muzyczne zaprezentują nam między innymi: Ewa Dałkowska, Jerzy Zelnik, Paulina Boreczko, Tomasz Krajewski, Michał Ziemak. Zaprasza wiceminister edukacji, poseł ziemi jeleniogórsko-legnickiej Marzena Machałek.


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu zaprasza do lasu w mieście. Na Wyspie Słodowej będzie można poczuć się jak na łonie natury. Leśnicy na stoiskach edukacyjnych pokażą, jak się dba o las, co w nim rośnie, jak zasadzić własne drzewko. Opowiedzą też o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie. Na Święcie Przyjaciół Lasu będzie leśny survival, maszyny leśne i pokazy psów myśliwskich. Całość zaczyna się o godzinie 11. Mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów współorganizator przedsięwzięcia.

 

Kino Lot zaprasza

 

Szczegółowy spis wydarzeń w linku poniżej 

Plik PDF