105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1568288849

Stadion w Karpaczu otwarty - robi wrażenie!

Na otwarcie były pokazowe konkursy czołowych lekkoatletów świata : tyczkarza Piotra Liska, dyskobola Piotra Małachowskiego i kulomiota Konrada Bukowieckiego.


W Karpaczu odbyło się dzisiaj uroczyste otwarcie nowego stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego wybudowanego za 24 mln. Największą atrakcją były pokazowe konkursy czołowych lekkoatletów świata : tyczkarza Piotra Liska, dyskobola Piotra Małachowskiego i kulomiota Konrada Bukowieckiego. Ten ostatni uzyskał wynik 21.99m co jest jego nieoficjalnym rekordem życiowym.

Obiekt nosi imię naszej wybitnej lekkoatletki Ireny Szewińskiej. Dzisiaj w Karpaczu był obecny jej mąż Janusz Szewiński. Sześciotorowa, niebieska bieżnia i inne urządzenia lekkoatletyczne mają certyfikat PZLA.
Jest też nowoczesna hybrydowa murawa. W budynku głównym są min. sale konferencyjne, szatnie i siłownia która wkrótce zostanie wyposażona w sprzęt. Całość, co podkreślają wszyscy jest bardzo funkcjonalna i przyjazna użytkownikom. Zadbano też o detale które znacząco poprawiają estetykę, jak choćby ściany wyłożone łupkiem. Mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.


karpacz stadion stadion w karpaczu stadion sportowy w karpaczu otwarcie stadionu w karpaczu nowy stadion