105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 lutego 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1568014321

Księstwo Czocha zaprasza w niedzielę!

'Księstwo Czocha' ponownie na kolejny rok zmieni swojego 'władcę'. W najbliższą niedzielę odbędzie się 8. edycja tej lubianej i popularnej imprezy


'Księstwo Czocha' organizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu i Zamek Czocha. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Piotr Bałtroczyk oraz Marcin Wyrostek, akordeonista, zwycięzca polskiej edycji "Mam Talent". Zaprasza współorganizator Karol Kusibab ze Starostwa Powiatowego w Lubaniu.

Już dziś warto zarezerwować sobie czas w niedzielę, 15 września, na odwiedzenie Zamku Czocha. Wtedy bowiem odbędzie się 8. edycji imprezy Powiatu Lubańskiego - czyli 'Księstwa Czocha'. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

'Księstwo Czocha' ponownie na kolejny rok zmieni swojego 'władcę' . Będę warsztaty średniowieczne, pokazy walk rycerskich oraz mnóstwo świetnej zabawy. Podczas jarmarku rozstawione zostaną warsztaty m.in. kowalski, tkacki, czerpania papieru czy warsztat z uzbrojeniem.

Gwizdami tegorocznej edycji będą Piotr Bałtroczyk oraz Marcin Wyrostek, akordeonista, zwycięzca polskiej edycji Mam Talent.

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. 15. września zobaczymy jego najnowszy program pt. ,,Starość nie jest dla mięczaków”.

Najlepszy, nie tylko po '50tce', konferansjer kabaretowy w Polsce - Piotr Bałtroczyk! Czeka nas wyśmienity wieczór, więc zapraszamy każdego kto lubi śmiać się i śmiać się i...śmiać się!

Następnie na scenie pojawi się Marcin Wyrostek. Wyrostka odkryto jako wirtuoza akordeonu, gdy w 2009 wygrywał drugą edycję programu “Mam talent!”. Nagrał pięć autorskich płyt, za które otrzymał m.in. siedem platynowych płyt, nominację do nagrody Fryderyki oraz nagrodę na Festiwalu TOP Trendy. Jest założycielem kilku projektów muzycznych w tym 'Marcin Wyrostek & Corazon'.

Jak sam podkreśla - 'Projekt CORAZON powstał w wyniku naszej fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała nas do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych, i musicalowych aranżacjach.”

Wieczór zakończy seans w cyklu 'Kino na leżakach”. Jest to propozycja dla wszystkich kinomanów chcących obejrzeć dobry film na świeżym powietrzu w wygodnych leżakach.

W organizację tegorocznego wydarzenia włączyli się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Zamek Czocha.