105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 grudnia 2023 - czwartek Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Piosenka dnia
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 grudnia 2023 - czwartek Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
07 grudnia 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1566744640

Wyrok w bulwersującej sprawie Dominika K.

Umorzenie ze względu na niepoczytalność w momencie popełniania czynu i skierowanie na terapię jako środek zapobiegawczy dla 21-letniego Dominika K.


Dobiegł końca proces 21 letniego Dominika K. z Bolesławca oskarżonego o ciężkie zranienie swojej matki i zabójstwo jej partnera.

Do tragicznego zdarzenia doszło 6 października 2017 roku, kiedy to po powrocie z pracy do domu chłopak zauważył, że ponownie został okradziony przez pijaną matkę i jej konkubenta. W trakcie awantury, Dominik sięgnął po nóż i zadał ciosy. Jego matka przeżyła - jej konkubent nie.
Obrona od początku procesu utrzymywała, że dramat chłopaka zaczął się wiele lat przed tą tragedią. Matka się nad nim psychicznie i fizycznie znęcała , wielokrotnie był poniżany a nawet głodzony. Ekspertyza biegłych  stwierdzała, że chłopak w krytycznym momencie był niepoczytalny. W jego obronie stanęli znajomi i bliscy, a Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne stworzyło petycję wzywającą do uwolnienia mężczyzny. Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok. Mówi sędzia SO Daniel Strzelecki.

 

Wyrok nie jest prawomocny.