105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 września 2023 - czwartek Imieniny: Wacława, Tymona, Marka

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 września 2023 - czwartek Imieniny: Wacława, Tymona, Marka

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 września 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1566375513

Nowa Ruda. Mieszkańcy obawiają się likwidacji oddziału wewnętrznego miejscowego szpitala


Mieszkańcy położonej nieopodal Wałbrzycha Nowej Rudy walczą o utrzymanie oddziału wewnętrznego miejscowego szpitala. Oddział od kilku dni nie przyjmuje pacjentów, a leczeni na nim chorzy są wypisani do domów.

Nie wiadomo kto pierwszy powiedział o zamknięciu oddziału. Wieść lotem błyskawicy rozeszła się po mieście. Zdenerwowani mieszkańcy zorganizowali pod szpitalem pikietę. – Jesteśmy starymi ludźmi w pogórniczym mieście – mówili. – Co zrobimy, kiedy dyrekcja zamknie nam internę?

Tymczasem dyrekcja szpitala zapewnia, że oddział pozostający w strukturach szpitala powiatowego w Kłodzku nie miał być i nie będzie likwidowany:

Tu także dyrekcja ma inne zdanie niż pikietujący mieszkańcy.

Dziś w południe na oddziale wewnętrznym noworudzkiego szpitala nie było ani lekarza, ani dyrekcji. O tym, że nie ma planów likwidacji oddziału mieszkańcy Nowej Rudy przeczytali z kartki wywieszonej na drzwiach.

(JZ)

Nowa Ruda szpital nowa ruda likwidacja szitali