105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1565956552

Delfinek w Szczawnie dopiero na półmetku prac, a są już pierwsi chętni do jego użytkowania


– Wszystko idzie zgodnie z planem i harmonogramami – tak o budowie basenu Delfinek w Szczawnie-Zdroju mówi burmistrz uzdrowiska. Marek Fedoruk zapewnia, że kryty basen budowany w ramach specjalnego projektu Urzędu Marszałkowskiego będzie gotowy już za rok.

Prace przy budowie basenu są mocno zaawansowane. W tej chwili obiekt jest w stanie surowym, wykonane są już niecka i podbasenie. Właśnie zamontowano konstrukcję dachową i samo pokrycie.  Otwarcie basenu dopiero za rok. a już prowadzone są pierwsze rozmowy w sprawie wykorzystania nowo powstającego obiektu. Mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna-Zdroju.

Mowa o podpisanym przez gminę Szczawno-Zdrój i Sanatoria Dolnośląskie porozumieniu, na mocy którego spółka marszałkowska uzyska prawo współużytkowania budowanego właśnie obiektu

Budowa basenu kosztowała będzie 9 milionów złotych. z czego nieco ponad 30% to dofinansowanie z województwa Dolnośląskiego i z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

szczawno-zdrój delfinek