105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Pogoda W Górach

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1565332985

Wspólna akcja CBŚP i Policji

Kamiennogórscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z CBŚP w wyniku prowadzonych działań wymierzonych


Kamiennogórscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z CBŚP w wyniku prowadzonych działań wymierzonych w przestępczość narkotykową zlikwidowali na terenie gminy Kamienna Góra plantację marihuany. Mundurowi zabezpieczyli 56 sztuk krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad kilogram gotowego narkotyku oraz ponad 1 tys. porcji handlowych gotowego suszu marihuany. Zatrzymanemu 28 – latkowi grozi na chwilę obecną do 8 lat pozbawienia wolności

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wraz z funkcjonariuszami CBŚP podczas realizacji sprawy wymierzanej przeciwko przestępczości narkotykowej weszli do jednego z budynków gospodarczych, mieszczącego się na terenie gminy Kamienna Góra. W jego wnętrzu ujawnili profesjonalnie przygotowane i ukryte stanowiska do nielegalnej uprawy konopi, ponad 50 sztuk roślin konopi innych niż włókniste, przygotowany do handlu susz ziela konopi, urządzenia naświetlające, nagrzewające oraz wentylacyjne, które w chwili wykonywanych czynności były włączone. Uprawa została w sposób bardzo fachowy ukryta w jednym z pomieszczeń specjalnie do tego przystosowanych. Wszystkie urządzenia niezbędne do uprawy były w danym momencie włączone.

W toku dalszych czynności zabezpieczono aż 56 sztuk roślin konopi innych niż włókniste w fazie wzrostu, z których można było uzyskać ponad kilogram gotowego narkotyku. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie 2 tys. porcji handlowych narkotyku. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na około 60 tysięcy zł.

W trakcie likwidacji plantacji, w wyniku bardzo intensywnie prowadzonych czynności operacyjnych, kamiennogórscy kryminalni na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, iż w przeszłości 28 – latek również prowadził uprawę, z której uzyskał 84 sztuki roślin konopi, z których to z kolei uzyskał ponad 9 tys. porcji handlowych gotowego narkotyku. Mężczyzna w wyniku swoich działań mógł osiągnąć z uprawy łącznie kwotę nie mniejszą niż 131 tys. zł.

Zatrzymany 28 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia, gdzie na podstawie bardzo intensywnie prowadzonych czynności i całości zgromadzonego materiału dowodowego policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przedstawili mu zarzut uprawy większej ilości konopi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyznę następnie przesłuchano w charakterze podejrzanego. W trakcie składanych wyjaśnień przyznał się on do zarzucanego mu czynu.

W wyniku zebranego przez policjantów z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej policji materiału dowodowego Prokurator podjął decyzję o przedstawieniu 28 - latkowi dodatkowego zarzutu o udzielanie środków odurzających innym osobom. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, mając na uwadze powyższe,  zastosował wobec 28 – latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.  Sprawa ma charakter rozwojowy.