105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Best of

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 czerwca 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1565196019

Mieszkańcy Dzierżoniowa czekają na dokończenie budowy obwodnicy


 

W Dzierżoniowie dobiega końca budowa pierwszego etapu obwodnicy miasta. Mieszkańcy marzą, żeby odetchnąć od wielotysięcznego potoku samochodów przejeżdżających codziennie przez centrum miasta. 

12 tysięcy samochodów - w tym większość ciężarowych – taki potok aut przejeżdża codziennie przez Dzierżoniów. Na pytanie, czy budowa obwodnicy jest potrzebna mieszkańcy mają jedną odpowiedź:

Rzecznik dzierżoniowskiego magistratu Rafał Pilśniak informuje, że pierwszy, najtrudniejszy etap trasy omijającej miasto jest już na ukończeniu.

Niespodziewanie, budowa kolejnych, teoretycznie mniej skomplikowanych odcinków obwodnicy napotkała trudności w postaci rewitalizowanej linii kolejowej łączącej Dzierżoniów z Bielawą. Tu wystąpiła koniecznoć przeprojektowania części trasy i przejazdu przez nowo uruchomioną linię kolejową

Kiedy pierwsze samochody ominął gładkim łukiem Dzierżoniów? Tego nie sposób jaskno określić. Z pewnością nie będzie to szybciej niż w 2021 roku.

(JZ)

utrudnienia dzierżoniów obwodnica dzierżoniowa