105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1564679955

W piątek i w sobotę utrudnienia na szlakach w Karkonoszach

Powodem, loty śmigłowca, który dostarczy około 90 ton materiałów na remontowany szlak zielony na odcinku od Pielgrzymów do skrzyżowania z czerwonym.


Jutro(2.08) przez cały dzień i w sobotę (3.08) do południa całkowicie zamknięty dla ruchu turystycznego będzie szlak żółty od Polany przez Pielgrzymy do Słonecznika w Karpaczu. Na szlaku niebieskim od kościoła Wang przez Kocioł Małego Stawu na Śnieżkę, w okolicach Polany będą ograniczenia dla ruchu turystycznego.  Na tym odcinku szlaku może nastąpić wielokrotne wstrzymywanie ruchu turystów na kilka lub kilkanaście minut, związane z nalotami śmigłowca.

Nie będzie też dostępna strefa wypoczynkowa. Dyrekcja KPN prosi o wyrozumiałość lub wybór innych szlaków dojściowych w wyższe partie Karkonoszy, w tym na Śnieżkę (np. żółty szlak spod Dzikiego Wodospadu, szlak czarny od dolnej stacji wyciągu na Kopę czy też  szlak czerwony doliną Łomniczki).  

Od około 6.20 rozpoczną się loty śmigłowca Mi-8T, który z rejonu Polany dostarczy około 90 ton materiałów na remontowany szlak zielony na docinku od Pielgrzymów do skrzyżowania z czerwonym w rejonie Odrodzenia.12-tonowy śmigłowiec Mi-8T będzie transportował przede wszystkim belki i poszycie. Ten rodzaj transportu został wybrany jako najmniej obciążający górskie mokradła, gdzie materiały mają być dostarczone. Przypominamy, że dalej zamknięty jest odcinek szlaku zielonego od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej.

#karkonoskiparknarodowy #karpacz #remontszlaku #szlakzamknięty #Polana #Pielgrzymy