105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1562685914

Jest umowa na budowę DCS na POlanie Jakuszyckiej - budowa ruszy w ciągu tygodnia!

Inwestycję za 142,5 mln netto wybuduje konsorcjum którego liderem jest firma PORR


Po kilku nieudanych próbach jest rozstrzygnięcie na budowę w Szklarskiej Porębie Jakuszycach Dolnośląskiego Centrum Sportu. Inwestycję za 142,5 mln netto wybuduje konsorcjum którego liderem jest firma PORR a partnerami Elektromontaż Rzeszów oraz AKME Zdzisław Wiśniewski Wrocław.

Inwestycja nadzorowana przez Dolnośląski Park Inwestycji i Nauki ma powstać w ciągu 19 miesięcy. Obiekt będzie wielofunkcyjny o całorocznym przeznaczeniu i ma służyć nie tylko biegaczom na nartach i biathlonistom. Dzięki niemu w Szklarskiej Porębie Jakuszycach w Górach Izerskich będzie można organizować zawody najwyższej światowej rangi. Niektóre prace, niezbędne, aby przygotować plac budowy już zostały wykonane. Wyburzono stare budynki i usunięto elementy sieci energetycznej, które przeszkadzałyby w realizacji inwestycji. Inwestycja będzie finansowana środkami województwa i rządu, w części będzie też kredytowana.

Mówi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Do dyspozycji będą: narciarskie trasy biegowe i biatlonowe ze strzelnicą, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, kryta pływalnia, górka saneczkowa oraz trasa rowerowa dla dzieci i młodzieży. W ośrodku znajdą się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, rolek i rowerów oraz specjalne kabiny do smarowania nart.

 

W głównym budynku dostępnych będzie ponad 200 miejsc noclegowych oraz czterogwiazdkowy hotel, sale konferencyjne i szkoleniowe. Zaplanowano również centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią.
Powstanie sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy. Zaplanowano również 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi, Latem do dyspozycji będzie boisko treningowe ze sztuczną trawą i bieżniami lekkoatletycznymi (200 m i 60 m), które zimą będzie pełniło rolę ministadionu do szkolenia dzieci i młodzieży.

Obiekt będzie także przystosowany dla paraolimpijczyków. Przystanek kolejowy umożliwi wreszcie czekanie na pociąg pod dachem.Będzie też podziemny parking na ponad 140 samochodów i magazyn śniegu.

Podstawowymi obszarami działalności PORR S,A w Polsce to realizacja projektów z zakresu infrastrukturalnego, kubaturowego, inżynierii kolejowej, inżynierii lądowej i energetyce, realizowane dotychczas przez dwie wyspecjalizowane spółki. W ciągu wielu lat obecności na polskim rynku PORR zrealizował wiele inwestycji budowlanych, w tym szereg obiektów, takich jak:

warszawski Hotel Intercontinental
biurowiec Warsaw Financial Centre
budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego
hotel Sheraton
budynek Giełdy Papierów Wartościowych
galerię handlową Stary Browar w Poznaniu
salę Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Grzybowska Park w Warszawie
siedziba wydawnictwa Agora
budynki Sea Towers
Gdynia Waterfront

oraz projekty infrastrukturalne, jak np.

remont mostu Łazienkowskiego w Warszawie
Most Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie
odcinek G2 Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach
modernizacja zbiornika wodnego w Nysie
odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy – S2
odcinek Południowej Obwodnicy Gdańska – S7
Tunel Franowo w Poznaniu
stację metra Plac Wilsona w Warszawie
most autostradowy na autostradzie A1 w Toruniu
tunel Okęcie w Warszawie
czy węzeł Konotopa w ciągu drogi ekspresowej S8.