105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 września 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1562238819

Końska epidemia. Stado Ogierów Książ wprowadza kwarantannę


Całkowity zakaz wjazdu koni z zewnątrz stada, odwołane imprezy jeździeckie, zawieszona działalność treningowa i rekreacyjna – Stado Książ wprowadziło ścisłą kwarantannę i zamknęło się dla koni z zewnątrz.

Takie postępowanie to skutek występującego u koni wirusowego zapalenia tętnic. Jak się dowiadujemy, choroba roznoszona drogą kropelkową i niezbyt groźna dla koni rekreacyjnych, może być może mieć tragiczne skutki dla hodowli takich, jak ta w Książu.

Stado objęto niemal całkowitą kwarantanną, odwołano też wszystkie imprezy jakie miały się odbyć tu w lipcu. Jak duże straty mogłaby przynieść choroba?

Zawody odwołują także inne ośrodki hodowlane – nie odbędą się  między innymi także tegoroczne Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu. Epidemia i związana z nią kwarantanna jest problemem dla pochodzącego z Wałbrzycha wielokrotnego mistrza Świata i Europy w powożeniu Bartłomieja Kwiatka.

Dziś nie wiadomo jak długo potrwa kwarantanna. Obostrzenia nie dotyczą turystów, którzy bez przeszkód mogą zwiedzać stado.

 

wałbrzych stado ogierów książ