105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Festiwal hitów
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 grudnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1561111717

Remont Teatru Norwida w Jeleniej Górze jest już na ostatniej prostej.

Z większych prac pozostaje montaż foteli na widowni. Będą one koloru oliwkowego w drewnianej ramie natomiast wykładzina podłogowa jest jasnoszara.


Obiekt robi duże wrażenie i wszyscy pracujący w Teatrze, jak też widzowie, powinni być zadowoleni. Koszty kwalifikowane inwestycji wynoszą blisko 16 mln zł z czego 85 % to wsparcie unijne. Wszystkie prace mają zostać zakończone do 30 czerwca - mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Przeprowadzka do wyremontowanego obiektu będzie w lipcu i w pierwszej połowie sierpnia, potem zaplanowano urlopy i w połowie września premiera na otwarcie: "Damy i Huzary" Aleksandra Fredry.


W ramach zawartej umowy wykonano prace budowlano-konserwatorskie obejmujące :
1. Roboty zewnętrzne:
Przebudowa wejścia do teatru umożliwiająca wjazd osobom niepełnosprawnym do
budynku, doświetlenie pomieszczeń w piwnicy oraz niezbędna wymiana przyłączy instalacyjnych;
2. Roboty stanu surowego:
Rozbiórka fragmentów stropów i ścian pod windy, wykonanie fundamentów pod windy z częściową naprawą stropów, wykonanie konstrukcji stalowej pod windy, budowa central wentylacyjnych i urządzeń technologicznych z wzmocnieniem istniejących konstrukcji pomostów. Wykonano nowe ścianki działowe z cegły i płyt g-k. Przebudowana została widownia i balkony, układ foteli teatralnych z ich wymianą na nowe oraz podwyższone będą balustrady balkonowe. Balustrady na klatkach schodowych zostały poddane renowacji i podwyższone zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zostały zamontowane nowe poręcze schodowe. Odnowione zostały pomosty techniczne, portal w wieży scenicznej, oraz wymieniona została kurtyna ppoż. Naprawiono posadzki kamienne. Dach został częściowo odremontowany oraz zamontowane są klapy systemu oddymiania klatek schodowych;

3. Roboty wykończeniowe:
Wykonanie nowych tynków , naprawa istniejących wraz z przygotowaniem pod malowanie i malowanie. Częściowa obudowa kanałów instalacyjnych i stropów płytami gipsowo-kartonowymi. Naprawa i wykonanie nowej izolacji wodochronnej w pomieszczeniach mokrych. Wykonanie nowej z naprawą istniejącej izolacji termicznej. Naprawa istniejących zabytkowych posadzek z wykonaniem nowych, ułożenie wykładzin dywanowych i z PCV. Remont zabytkowej stolarki drzwiowej i okiennej oraz wykonanie nowej. Montaż dźwigu towarowego i windy osobowej.
4. Roboty instalacyjne:
Wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania z węzłem cieplnym, instalacji wentylacji mechanicznej z centralami, instalacji wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej, oraz systemu zabezpieczeń ppoż.;

Przebudowa istniejącej technologii teatralnej. Wykonanie nowej instalacji zasilającej i sygnalizacyjnej mechaniki sceny, oświetlenia, elektroakustyki i inspicjenta. Przeprowadzenie remontu i modernizacji istniejącej mechaniki scenicznej z wciągarkami elektrycznymi , montaż mostów oświetleniowych, kurtyny, systemu sterowania technologii teatralnej z pełnym okablowaniem, dokumentacją i instruktażem.
Dostawa z montażem uzupełniającego wyposażenia technologii teatralnej.