105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 grudnia 2023 - niedziela Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 grudnia 2023 - niedziela Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
10 grudnia 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1561107908

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami


Na początek Teatr im. C. K. Norwida

 Przedstawienie jest zwieńczeniem rosyjskiego tryptyku, w skład którego weszły dwie zrealizowane już, cieszące się wciąż wielkim zainteresowaniem widzów, więc nadal obecne w repertuarze, pozycje: „Gąska” Nikołaja Kolady (reż. Piotr-Bogusław Jędrzejczak) oraz wieczór jednoaktówek -„Oświadczyny” i „Niedźwiedź” Antona Czechowa (reż. Turgay Velizade).

„Dzień Walentego” to, jak wszystkie wymienione, historia miłosna. Co więcej: jak w „Gąsce” mamy do czynienia z trójkątem. Tam byli to dwaj mężczyźni i kobieta – tu na odwrót. Tym jednak, co sprawia, że „Dzień Walentego” jest utworem naprawdę niezwykłym, są operacje dokonywane przez autora na czasie; czasie, który, zgodnie
z przytaczaną w motcie do sztuki myślą arabskiego filozofa z IX wieku – Kory Al Muzaniego – nie istnieje.

Reżyser nie jest jeleniogórzanom obcy. Wraz ze swym autorskim – podróżującym i wielokrotnie nagradzanym – teatrem Sceną Prapremier In Vitro z Lublina pokazywał na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych w roku 2015 przedstawienie „Tata Ma Kota (albo Poczytaj mi Tato)” Szymona Bogacza. Do współpracy przy dramacie Wyrypajewa Łukasz Witt-Michałowski zaprosił artystów, z którymi współpracuje od dawna: scenografia – Elbruzda, muzyka – Max Kowalski, ruch sceniczny – Wojciech Kaproń. A na scenie nie gorzej: Iwona Lach, Elżbieta Kosecka, Marta Kędziora, Katarzyna Trzeszczkowska, Robert Mania i – debiutujący tą rolą, nowy w naszym zespole – Filip Toroński.

Zapraszamy w piątek i sobotę na godzinę 19.00 oraz w niedzielę na 18.00

 

Teraz Jeleniogórskie Centrum Kultury

 

Karkonoska grupa folkowa Szyszak wydała właśnie swoją nową, kolejną już płytę. Na krążku zatytułowanym   'Po bezdrożach czasu' znajduje się 12 utworów do których teksty napisał Kazimierz Pichlak. Koncert promujący to wydawnictwo odbędzie się w najbliższą niedzielę w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej. Początek godzina 17, wstęp jest wolny. Mówi Maciej Gałęski z grupy Szyszak.

 

Zapraszamy także do Szklarskiej Poręby

Malarstwo Urszuli Broll w Sudeckim Centrum Kultury i Sztuki w Szklarskie Porębie. Mieszkająca w podjeleniogórskiej Przesiece artystka uznawana jest za Mistrza Polskiego Malarstwa Współczesnego. Jej prace zachwycają lekkością i finezją, mówi Małgorzata Rychter - Urbańska, prezes Fundacji Ars Sudetica.

 

W sobotę w Zachełmiu też będzie się działo

'Stara Remiza' w Zachełmiu w gminie Podgórzyn - najmniejsze centrum kultury w Polsce - gotowa na przyjęcie gości. Stworzyli je mieszkańcy małej, karkonoskiej wsi, liczącej 350 mieszkańców, by promować walory historyczne, kulturowe i przyrodnicze swojej okolicy. Zaplanowana na sobotę uroczystość otwarcia centrum będzie przypominała piknik - spotykamy się na trawie, więc kto ma ochotę, może wziąć koc i własne krzesełko turystyczne, mówi Krzysztof Szwałek prezes Stowarzyszenia Karkonoskiego Zachełmie.

 

A może wypad do kina?

 

I jeszcze gratka dla zwolenników aktywnego wypoczynku:

W najbliższą sobotę wielkie otwarcie kompleksu rowerowych Single Tracków w Karkonoszach! Trasy przebiegają przez gminy: Jelenia Góra, Podgórzyn i Piechowice. Początek godz.11:00 na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze - Sobieszowie. W programie między innymi przejazd z Mają Włoszczowską po Single Trackach oraz masa innych atrakcji. Dodatkowo Straż Miejska przeprowadzi festyn pod nazwą Bezpieczne Wakacje! Zaprasza Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

 

Poniżej spis wszystkich imprez w regionie:

Plik PDF

teatr JCK wydarzenie impreza wydarzenie kino szyszak