105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1560747600

Mężczyzna podejrzany o zamordowanie 10-latki z Mrowin zatrzymany i przesłuchany. Tłumy przed prokuraturą


– Dziś w godzinach popołudniowych został zatrzymany mężczyzna w związku z zabójstwem 10-letniej dziewczynki – mówi Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna został już doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Śledczy mają 48 godzin na to, by przedstawić mężczyźnie zarzuty. Zdradzają, że nie jest to mieszkaniec powiatu świdnickiego.

– Czynności były wykonywane od czwartku, gdy znaleziono zwłoki dziewczynki. Te czynności były wykonywane praktycznie bez przerwy. Dzień i noc pracowali dolnośląscy policjanci, jak i również prokuratorzy. Również eksperci z Komendy Głównej Policji, którzy analizowali wszystkie informacje, które pojawiały się w tej sprawie. Każda informacja była bardzo szczegółowo weryfikowana. Także setki informacji od mieszkańców – mówi Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W tej chwili czynności wykonują już prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie kilka minut po godzinie dwudziestej mężczyzna został doprowadzony.

Śledczy nie zdradzają czy mężczyzna był wcześniej karany. Rzecznik Komendy Głównej Policji poinformował, że ma 22 lata. Natomiast Krzysztof Zaporowski przekazał informację, że jest to mężczyzna zatrzymany i zamieszkały poza powiatem świdnickim. 

– Mężczyzna został zatrzymany w godzinach popołudniowych. W związku z tym mamy okres 48 godzin i to jest właśnie ten czas w ramach, którego musimy wykonać te najbardziej niezbędne czynności, które by pozwoliły na przedstawienie zarzutów, a potem przesłuchanie i skierowanie ewentualnie wniosku o areszt – mówi Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Przypomnijmy dziewczynka zaginęła w czwartek koło południa. Późnym popołudniem w lesie w okolicach miejscowości Pożarzysko ciało 10-latki znalazła przypadkowa osoba.

Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka zginęła od licznych ciosów nożem w szyję i klatkę piersiową, a zbrodnia miała podłoże seksualne.