105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 marca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1559203563

Szpital w Świebodzicach wygasza kolejny oddział


Kolejne doniesienia o wygaszaniu oddziałów szpitalnych w małych miejscowościach. Po Kamiennej Górze przyszedł czas na Świebodzice, gdzie po zamknięciu ginekologii i położnictwa, spółka zarządzająca miejscowym szpitalem podjęła decyzję o likwidacji kolejnego oddziału. Sprawą zajął się Jacek Zych

W Świebodzicach sprawa jest przesądzona. Oddział chirurgii  w miejscowym szpitali  przestaje istnieć. We wtorek, podczas walnego zebrania akcjonariuszy szpitala podjęto decyzję o rozpoczęciu wygaszania oddziału. Mówi Sabina Cebula, sekretarz gminy Świebodzice:

Poza kadrą lekarską na oddziale zatrudnionych jest kilkanaście osób personelu medycznego i pomocniczego. I chociaż zarząd placówki deklaruje utrzymanie miejsc pracy, wszyscy mogą liczyć. na etaty w borykających się z brakami kadrowymi szpitalach w Wałbrzychu i Świdnicy.

I chociaż urzędnicy deklarują, że mieszkańcy Świebodzic nie pozostaną bez opieki zdrowotnej, nastroje w mieście są minorowe.

 

Świebodzice służba zdrowia