105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Gramy Jak W Transie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 lutego 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1559153015

Imprezownik - czyli gdzie warto być w nadchodzący weekend!

Jak co tydzień mamy dla Was wiele interesujących propozycji na weekend. Kino, spektakl, festyn? Co wybieracie?


30/31 MAJA - TEATR IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA // SZELMOSTWA LISA WITALISA

Wiersze Jana Brzechwy towarzyszą nam od dzieciństwa. Dzięki charakterystycznym postaciom, dowcipnemu językowi, a zwłaszcza przenikliwości autora, jego dzieła są znane i lubiane wśród małych i dużych.

Obok takich kultowych utworów jak „Akademia Pana Kleksa” czy „Pchła Szachrajka”, do szerokiej wyobraźni przenikają też „Szelmostwa Lisa Witalisa”.

Jak podpowiada już tytuł bajki, jej główny bohater to typ spod ciemnej gwiazdy. Taki, który dla swoich celów potrafi rozczulić, zagrać ofiarę, wzbudzić zaufanie. W efekcie kombinacji i krętactwa zostaje wybrany na prezydenta lasu, ale oszukane zwierzęta z Wilkiem na czele próbują go tej funkcji pozbawić. Z jakim skutkiem przekonamy się podczas spektaklu, który będzie nie tylko zabawą ze słowem, ale też z… instrumentami. W naszej inscenizacji aktorzy tworzą muzykę na żywo wykorzystując m.in. perkusję, pałki, deski, bębny, kołatki, gwizdki i inne „przeszkadzajki”. Ich działania współgrają z muzycznością wiersza podkreślając jego ważne przesłanie. Jeśli chcemy żyć w lepszym świecie kierujmy się rozumem, wrażliwością społeczną, szacunkiem dla innych. To one są kluczem do harmonii i poczucia sprawiedliwości.

Czas trwania: ok. 1h

01.06.2019 - 19. PARADA ROWERÓW

Parada wyrusza 1 czerwca o godz. 11.30 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, przejeżdża ulicami Jeleniej Góry, przez Cieplice i kończy się na ulicy Nowowiejskiej gdzie już o godz. 13.45 wystartują zawodniczki elity kobiet biorące udział w zawodach Maja Race. 

W Paradzie może wziąć udział każdy kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w Paradzie pod warunkiem, że będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców, zaś najmłodsi uczestnicy, tj. poniżej 15 roku życia muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Długość trasy wynosi ok. 22 km, przewidywana prędkość przejazdu 16 km/h. Zapisy do Parady przyjmowane będą od godz. 9.00 na Placu Ratuszowym. Dzięki Miastu Jelenia Góra dla 1000 uczestników Parady przygotowaliśmy okolicznościowe koszulki. Sponsorem Parady jest PGE GiEK S.A. www.pgegiek.pl, a patronat medialny nad Paradą objęły Nowiny Jeleniogórskie.

SZCZEGÓŁY - KLIK

01.06.2019 - FESTYN STRAŻACKI

1 - go czerwca w Dzień Dziecka odbędzie się kolejna impreza, z której dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu dla strażaków. Organizatorzy nie zapomnieli też o milusińskich, dla których przygotowali sporo atrakcji.

 

 

 

02.06.2019 - ZDROJOWY TEATR ANIMACJI // TEATRALNY DZIEŃ DZIECKA

Zapraszamy najmłodszych na Teatralny Dzień Dziecka - do teatru i przed teatr!
2 czerwca (w niedzielę) od godziny 12.00 do 17.00 czynna będzie przed teatrem strefa dziecka, a w niej dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny, fotobudka, cukrowa wata, balony z helem, popcorn i inne atrakcje.
A naszych milusińskich z rodzicami i opiekunami zapraszamy w tym dniu na dwa przedstawienia "Kota w butach" - o godzinie 13.00 i 16.00.
UWAGA! Na widzów czekają słodkie niespodzianki oraz losowanie po każdym spektaklu 20 bezpłatnych wejściówek na dmuchańce w strefie dziecka.

WYDARZENIE NA FB - KLIK

 

31.05.2019 - FILHARMONIA DOLNOŚLĄSKA W JELENIEJ GÓRZE // POWIEW EFEKTOWNYCH FORM

Uwertura Karnawał Antonína Dvoŕáka, pochodząca z tryptyku opatrzonego tytułem Przyroda, życie i miłość, pełna jest efektownych rytmów i barwnych melodii, gloryfikujących radość życia. Nie dziwi zatem fakt, że z całości cyklu – napisanego, jak przystało na Dvoŕáka - z romantyczną i słowiańską duszą, jest najbardziej lubianą oraz najczęściej wykonywaną. Zaskakujące połączenie hollywoodzkiego blichtru muzyki filmowej z operą i symfonicznym romantyzmem odnaleźć można w Koncercie skrzypcowym Ericha Wolfganga Korngolda.

WYDARZENIE NA FB - KLIK

01.06.2019 - FILHARMONIA DOLNOŚLĄSKA W JELENIEJ GÓRZE // BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA

Program
Suita z bajki Kopciuszek
Muzyka z bajek:
Alladyn
Mała Syrenka
Król Lew
Myszka Miki
Kraina Lodu
Angry Birds

WYDARZENIE NA FB - KLIK

 

REPERTUAR KINA LOT

jelenia góra Zdrojowy Teatr Animacji imprezownik Łomnica program Kino Lot Teatr im. Cypriana Kamila Norwida filharmonia dolnośląska szelmostwa lisa witalisa repertuar bajkowy dzień dziecka teatralny dzień dziecka