105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1559045610

60 lat Karkonoskiego Parku Narodowego

Mówiono o Karkonoszach jako geograficznym unikacie środkowej Europy, ale też o swoistej symbiozie KPN-u z jego otoczeniem z samorządami.


Dzisiaj w Wojanowie koło Jeleniej Góry odbywają się dwie konferencje których współorganizatorem jest Karkonoski Park Narodowy: naukowa i okolicznościowa, Ta pierwsza jubileuszowej z okazji 60-cio lecia KPN-u dobiegła właśnie końca. Mówiono o Karkonoszach jako geograficznym unikacie środkowej Europy. Podkreślano bogactwo i specyfika roślinności Karkonoskiego Parku Narodowego ale też o swoistej symbiozie Parku z jego otoczeniem z samorządami. Na koniec wręczono odznaczenia pracownikom KPN oraz nagrody ufundowane przez lokalne samorządy. Mówi Małgorzata Golńska w-ce Minister Środowiska, Główny Konserwator Przyrody.

Po południu w Wojanowie rozpocznie się trzydniowa, duża Międzynarodowa Konferencja z okazji DNIA ZIEMI . Jej celem jest praktyczna wymiana doświadczeń pomiędzy służbami polskich oraz zagranicznych parków narodowych w tym amerykańskich , w zakresie wzmacniania współpracy z młodzieżą na rzecz ochrony przyrody oraz zwiększania poziomu akceptacji społeczeństwa dla działań ochrony przyrody w parkach narodowych.