105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 września 2023 - sobota Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 września 2023 - sobota Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 września 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1557582827

Nie żyje pchnięty nożem 15-latek. Za miesiąc miał mieć urodziny


Miał na imię Łukasz. Był synem policjanta. Za miesiąc obchodziłby 15. urodziny. Został brutalnie zamordowany, bo stanął w obronie koleżanki. Do dramatycznych wydarzeń doszło dziś w nocy w Lubinie. Materiał przygotował Jacek Zych: 

Do tragedii doszło w sobotę w nocy nocy w okolicach Muru Pamięci na Wzgórzu Zamkowym. Według wstępnych ustaleń policji kilka minut po północy do trójki nastolatków – dwóch 16-letnich dziewczyn i  15-letniego chłopaka podeszło trzech dorosłych mężczyzn. Wywiązała się sprzeczka, podczas której jeden z nich pchnął nożem nastolatka.

Mimo akcji reanimacyjnej podjętej najpierw przez policjantów, następnie przez ratowników medycznych chłopaka nie udało się uratować.

Dzięki gęstej w tym miejscu sieci monitoringu policjantom dość szybko udało się ustalić i zatrzymać przypuszczalnych sprawców. Jak się okazało to nie był to ich pierwszy konflikt z prawem. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że w kurtce jednego z nich policja znalazła nóż.

Na jutro w miejscu zdarzenia zaplanowano czynności z udziałem prokuratora. To on podejmie decyzję o tym, czy mężczyznom zostaną postawione zarzuty.