105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1557166460

Mężczyzna trafił na SOR. Zmarł kilkanaście metrów od szpitala


Prokuratora Rejonowa w Świdnicy wyjaśnia przyczyny zgony 33-letniego mężczyzny, którego zwłoki ujawniono wczoraj ok. godz. 14, w zaroślach kilkanaście metrów od świdnickiego szpitala “Latawiec”.

Jak informuje prowadząca sprawę Prokuratura Rejonowa w Świdnicy w sobotę ok. godziny 7 rano mężczyzna został przywieziony na szpitalny SOR z silnymi bólami w klatce piersiowej, spowodowanymi według wywiadu lekarskiego, mającym mieć miejsce kilka dni wcześniej uderzeniem konaru drzewa.

Mężczyźnie wykonano badania RTG płuc i żeber, po których zaordynowano szereg kolejnych. Tych już mężczyzna nie doczekał. Z nieustalonych dotąd przyczyn ok. godz. 13.30 samodzielnie opuścił szpital. Jego zwłoki odnaleziono dobę później w zagajniku, kilkanaście metrów od szpitala.

Przyczyny śmierci 33-latka ustala prokuratura. Śledztwo prowadzone jest pod kątem narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez personel medyczny, poprzez nieudzielenie należytej pomocy medycznej oraz dopuszczenie do opuszczenia szpitala.

Prokuratorzy informują, że nie ma śladów, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Przyczyny jego śmierci ma ustalić sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w środę, 9 maja.

Świdnica szpital Latawiec