105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 października 2023 - poniedziałek Imieniny: Teofila, Dionizego, Sławomira

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Coveromania

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 października 2023 - poniedziałek Imieniny: Teofila, Dionizego, Sławomira

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 października 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1556181150

Chińskie palmy z Dzierżoniowa stanęły na deptaku w Szczawnie


Mają ponad 2,5 metra, około 15 lat, pochodzą z Chin, a wyhodowane zostały w Dzierżoniowie koło Świdnicy. Na deptaku w Parku Zdrojowym  w Szczawnie-Zdroju stanęły dwie całkiem sporych rozmiarów palmy.

Drzewa zasadzono na reprezentacyjnym klombie w Parku Zdrojowym vis-a-vis hali spacerowej. W odróżnieniu od innych miejscowości uzdrowiskowych, w których latem wystawia się egzotyczne drzewa w donicach, w Szczawnie palmy zasadzono bezpośrednio do gruntu, z myślą że mają tam stać cały rok, włącznie z okresem zimowym. Jak mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna, rośliny nie obawiają się mroźnego, sudeckiego klimatu:

Skąd pomysł, żeby w uzdrowisku posadzić palmy?

O to, żeby palmy przyjęły się na szczawieńskim gruncie zadba profesjonalna firma ogrodnicza:

Posadzenie dwóch palm kosztowało gminę niecałe 3 tysiące złotych. Jeśli się zaaklimatyzują, w Szczawnie pojawi się ich więcej.

(JZ)

 

Zdjęcia