105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 lutego 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1555656378

Samorządowy spór o wydłużenie linii autobusowej nr 2


Stary Lesieniec, najdalej położona dzielnica sąsiadującego z Wałbrzychem Boguszowa-Gorc to naprawdę koniec świata.  Ze światem łączy go jedynie kursujący sporadycznie busik. Nie wejdą do niego osoby niepełnosprawne, nie wejdzie matka z wózkiem. Mogliby korzystać z kończącego kurs 5 km wcześniej autobusu nr 2, ale wałbrzyski Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta mówi: jeszcze nie teraz. 

Miało być pięknie, nowocześnie i wygodnie. Od grudnia ubiegłego roku mieszkańcy Starego Lesieńca  cieszyli się z planów wprowadzenia połączenia autobusowego z Wałbrzychem. Miesiące mijają, a daty jego uruchomienia przekładane są na kolejne terminy:

Wałbrzyscy urzędnicy tłumaczą: mamy ważniejsze sprawy na głowie:

Z argumentami wałbrzyskich urzędników nie zgadzają się samorządowcy z Boguszowa.

Urzędnicza przepychanka trwa a tymczasem mieszkańcy Starego Lesieńca jak dawniej do oddalonego o niecałe 10 km Wałbrzycha jeździli będą komunikacją prywatną.

wałbrzych boguszów-gorce