105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 marca 2023 - piątek Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonarda

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 marca 2023 - piątek Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonarda

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
31 marca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1555489847

Problemy z dojazdem do Kotliny Jeleniogórskiej

Zablokowanie przejazdu drogą Bolków - Jelenia Góra przez prowadzone tam roboty drogowe jest trudne do zaakceptowania - mówi burmistrz Szklarskiej Poręby M.Graf.


Firma realizująca to zadanie chce pracować w pełnym komforcie, nie zwracając uwagi na dyskomfort setek tysięcy podróżnych, którzy w tym czasie albo odbywają codzienne przejazdy, albo wybierają się w góry do Kotliny Jeleniogórskiej. Z całą pewnością zniechęca to do przyjazdu w Karkonosze. Dlatego samorządy Aglomeracji Jeleniogórskiej wystosowały w tej sprawie pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o interwencję i wsparcie gospodarki gmin turystycznych. Podobny apel do Prezesa Rady Ministrów wystosowały gminy skupione w programie SUDETY 2030. Sęk w tym, że dojazd do Kotliny Jeleniogórskiej jest w podobny sposób blokowany także na drodze z Legnicy, gdzie też wprowadzono nużące i długie objazdy. Tegoroczne wakacje mogą być trudne dla turystów zmierzających w rejon Karkonoszy - mówi Mirosław Graf burmistrz Szklarskiej Poręby.

remonty dróg drogi objazdy problemy komunikacyjne