105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1554888074

Trwają egzaminy gimnazjalne

Mimo trwającego strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne trwają w całej Jeleniej Górze. O godz. 9.00 rozpoczął się test humanistyczny.


Mimo trwającego strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne trwają w całej Jeleniej Górze. O godz. 9 rozpoczął się test humanistyczny. To pierwszy etap egzaminu gimnazjalnego, który potrwa trzy dni. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jeleniej Górze do egzaminy przystąpiło 116 uczniów.

W wszystkich jeleniogórskich szkołach, w których planowano przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych rozpoczęły się one – zgodnie z planem – o godz. 9.00.

Wszyscy uprawnieni (586 uczniów) przystąpili do egzaminów, pomimo wszelkich trudności, które wynikają ze strajku nauczycieli. Odpowiedzialne za egzaminy są okręgowa komisja i kuratorium, niemniej wszelkiej niezbędnej pomocy udzielili dyrektorzy jeleniogórskich szkół, będący w skrajnie trudnej sytuacji m.in. ze względu na fakt, że jeszcze wczoraj władze oświatowe deklarowały, że skierują do szkół 69 osób, które mogą pracować w komisjach szkolnych, a w rzeczywistości pojawiło się 14 osób.

Egzaminy odbywają się w sześciu placówkach

O ile zorganizowanie testu humanistycznego przeszło dość sprawie, o tyle problem może być przy piątkowym sprawdzianie z języka obcego. Wtedy w grę nie wchodzi już duża sala, na której potrzeba mniej członków komisji, tylko mniejsze sale, o lepszej akustyce; tym samym musi być więcej członków komisji. Stąd też kuratorium apeluje o zgłaszanie się kolejnych chętnych do pracy przy piątkowym teście.

Zdjęcia