105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 grudnia 2023 - środa Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 grudnia 2023 - środa Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
06 grudnia 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1554357863

O Zielonej Gęsi co...zagościła w teatrze

Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza w najbliższą sobotę (6 kwietnia) widzów dorosłych i młodzież na spektakl z gąską w roli głównej.


Autorką adaptacji scenicznej i reżyserem spektaklu 'Zielona gęś, czyli Najmniejszy Teatrzyk Świata' według K.I. Gałczyńskiego jest Joanna Gerigk, która - jak przyznaje - sięgnęła po znane dramatyczne miniatury 'Teatrzyku Zielona Gęś' i opowiedziała ich bohaterom nową historię.

Główną bohaterką spektaklu jest Hermenegilda Kociubińska, a wcielająca się w tę postać Dorota Korczycka-Bąblińska przyznaje, że lubi swoją bohaterkę.

Spektakl 'Zielona gęś, czyli Najmniejszy Teatrzyk Świata' w sobotę o godzinie 19.00.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: CLICK

A w niedziele 7 kwietnia o 16:00 Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza widzów najmłodszych i ciut starszych na familijny spektakl o 'Królewnie z drewna', którego główną bohaterką jest mała sosenka. Córka królewskiej pary, wyrusza w głąb ciemnego lasu, aby uratować swoich rodziców i wszystkie drzewa przed straszliwym niebezpieczeństwem.

Na spektakl zaprasza reżyser, Waldemar Wolański oraz Zuzanna Łuczak - grająca sosenkę i Sylwester Kuper - występujący w roli świerka.

Poza walorami muzycznymi i plastycznymi tego spektaklu - głównie pięknymi, animowanymi lalkami - 'Królewna z drewna' jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: CLICK

zta zielona gęś Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze najmniejszy teatrzyk świata Zuzanna Łuczak Waldemar Wolański Sylwester Kupe Królewna z drewna Dorota Korczycka-Bąblińska Teatrzyk Zielona Gęś