105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1553934064

Bezcenne księgozbiory w podziemiach Zamku Książ? „Odkrywca” na tropie tajemniczego depozytu


W Zamku Książ, a właściwie w mało znanej części jego podziemi, Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca próbuje wyjaśnić historię depozytu, ukrytego tam w czasie II wojny światowej.

Chociaż Zamek Książ rok rocznie odwiedza tysiące turystów, a jego historią od lat zajmują się historycy i pasjonaci tajemnic, to wciąż może kryć wiele niewyjaśnionych historii. Na ślad jednej z nich trafiono w archiwach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mówi Łukasz Orlicki, redaktor naczelny miesięcznika Odkrywca:

Celem badań jest ustalenie, czy te zbiory rzeczywiście istniały, czy rzeczywiście zostały ukryte w podziemiach zamkowych i przede wszystkim co się z nimi stało.

Badania będą okazją do przeprowadzenia gruntownej inwentaryzacji podziemnych korytarzy technicznych, oplatających pajęczą siecią teren przed i pod zamkiem Książ.

Eksploratorzy z miesięcznika Odkrywca dają sobie kilka tygodni na zweryfikowanie historii bibliotecznego depozytu. Będziemy śledzić postępy ich prac i na bieżąco informować o kolejnych działaniach. 

 


wałbrzych zamek książ eksploratorzy