105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1552116729

Zmiana decyzji władz Politechniki: filie w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy zostają


Władze Politechniki Wrocławskiej zmieniają zdanie w sprawie dalszych losów wydziałów zamiejscowych uczelni. Po dzisiejszym spotkaniu z prezydentami Wałbrzycha, Jeleniej Góry i Legnicy oraz Marszałkiem Województwa ogłoszono, że wydziały zamiejscowe nie tylko nie będą wygaszane, ale w kolejnych latach otwierane na nich będą kolejne kierunki studiów.

Po spotkaniu prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej powiedział:

Nie było w rzeczywistości nie ma żadnej woli po stronie Politechniki wyprowadzania się z regionu. Odwrotnie – zgodziliśmy się co do tego, że nowe kierunki rozwoju gospodarczego wyraźnie wskazują na potrzeby dywersyfikacji czyli wzmocnienia obszarów nie tylko metropolitalnych.

Jelenia Góra Legnica i Wałbrzych nie tylko będą miały Politechnikę, ale będzie ona w tych ośrodkach rozwijała się w postaci nowych kierunków tak, aby jak największa liczba młodych ludzi mogła się kształcić, a później pracować i pozostać w obszarach całego Dolnego Śląska.

Władze politechniki w opublikowanym na stronie internetowej oświadczeniu napisały:

– Uczestnicy spotkania dementują pojawiające się w mediach informacje o braku rekrutacji w tegorocznym naborze w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

Jest to o tyle dziwne oświadczenie, że informację o wygaszaniu wydziałów zamiejscowych oraz wstrzymaniu rekrutacji na nowy rok akademicki podała rzecznik Politechniki Wrocławskiej, Agnieszka Niczewska, która  powiedziała:

– Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym nie przewiduje istnienia zamiejscowych wydziałów, takich jak te we wspomnianych miastach. Zapadła zatem decyzja o wygaszaniu tych wydziałów. Oczywiście nie możemy tego zrobić z dnia na dzień, dlatego, że są tam studenci, pracownicy i tak dalej.

politechnika wrocławska