105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 września 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1551949805

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Weekend to czas odpoczynku i relaksu, warto spędzić go poza domem aktywnie a także kulturalnie. Jak co tydzień poniżej kilka propozycji od nas.


Na początek propozycja Teatru C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Najbliższy weekend w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze - to znakomita interaktywna komedia 'Szalone nożyczki' choć tym razem - szczególnie w piątek możemy się spodziewać nawiązania do Dnia Kobiet i…. pewnych niespodzianek. Publiczność wraz z aktorami musi rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. Dedukcja i zabawa - każdy może być Sherlock'iem Holmes'em. "Szalone nożyczki" to jedna z najpopularniejszych komedii kryminalnych ostatniego dwudziestolecia - w 1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich. Zaprasza aktor Jacek Grondowy.

'Szalone Nożyczki'
Autor: Paul Pörtner
Reżyser: Marcin Sosnowski
Scenografia: Marek Chowaniec

Występują: Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Łącka/ Magdalena Kępińska, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski, Stefan Krzysztofiak (gościnnie)

Szalone nożyczki to jedna z najpopularniejszych komedii kryminalnych ostatniego dwudziestolecia - w 1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich. Od jej amerykańskiej premiery 29 stycznia 1980 roku w Charley Playhouse w Bostonie grana jest bez przerwy. W Polsce po raz pierwszy wystawiono tę sztukę w Teatrze Powszechnym w Łodzi w 1999 roku i właśnie mija 17-sty sezon jej stałej obecności w repertuarze tego teatru. Szalone nożyczki Paula Portnera, to kryminalna farsa, względnie komedia, w zależności od wybranej konwencji realizacji na scenie. Atrakcyjność tego spektaklu polega na tym, iż realizatorzy i wykonawcy zawsze sytuują akcję sztuki 'tu' i 'teraz', aby widzowie mogli rozpoznawać w przedstawieniu specyfikę swojego miasta, jego instytucje oraz znanych mieszkańców. Rzecz dzieje się w modnym salonie fryzjerskim, nad którym mieszka wybitna, światowej sławy pianistka, niekoncertująca już od lat z powodu załamania nerwowego. Do niej należy również kamienica, w której znajduje się zakład. Jest więc osobą zamożną. W trakcie akcji dochodzi do morderstwa. Zaprzyjaźniona z pianistką fryzjerka znajduje jej ciało z wbitymi w szyję nożyczkami…


zapraszamy w terminach:
8 i 9 marca 2019r. godzina 19.00
oraz 10 marca 2019r. godzina 18.00
BILETY INFORMACJE REZERWACJE
75-64-28-120, 130
widownia@teatrnorwida.pl
kasa: ul. Krótka 3
wtorek-czwartek 12:00-15:00
piątek 9:00-19:00

 

O tym co jeszcze będzie grane w marcu w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze dyrektor Teatru Tadeusz Wnuk i aktor Jacek Grondowy.

 

Kolejna propozycja ze Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze Cieplicach.

W najbliższą sobotę Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza młodych widzów na spektakl pod tytułem 'Ale świństwo, sztuka dla małych, większych i wegetarian'.
To opowieść o losach czterech świnek, które marzą o życiu na wolności i postanawiają uciec z hodowli. Na spektakl zaprasza Diana Jonkisz i Dorota Fluder.

Spektakl 'Ale świństwo' w sobotę, 9 marca, o godzinie 16.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji.

 

Teraz muzyczna oferta. W Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze "Pink Floyd w blasku księżyca".

Już 7 i 8 marca 2019 roku  o godz. 19:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbędzie się niepowtarzalne multimedialne widowisko. Na spektakl składa się występ zespołu Spare Bricks,  pokazy multimedialne oraz  laserowe  efekty specjalne. Ponadto na scenie zobaczymy i usłyszymy chór z Zespołu Szkół Technicznych Mechanik.

          Miłośników zespołu Pink Floyd czekają więc dwie godziny muzyki przez duże "M".  W świetnych wykonaniach  Spare Bricks usłyszymy m.in. takie znane utwory, jak "Another Brick in the Wall part II", "Shine on You Crazy Diamond", "Comfortably Numb", "Wish You Were Here", "Hey You", dwudziestominutową suitę "Echoes". Oprawa multimedialna zawiera filmy, animacje i grafiki - doskonale dopasowane klimatem do konkretnych utworów.   Koncert w Jeleniej Górze przygotowywany jest z dużym rozmachem. Pojawi się m.in. słynny floydowski mur, specjalne światła i lasery. Partię chóru zaśpiewa chór z Zespołu Szkół Technicznych Mechanik.   Na koncercie  nie zabraknie oryginalnych floydowskich wizualizacji i filmów, tak charakterystycznych dla koncertów tego zespołu. W części wizualizacji wykorzystane zostaną zdjęcia autorstwa Leszka Paradowskiego. Wszystkich fanów muzyki Pink Floyd zapraszamy na koncert!

 

Teraz jeleniogórski Klub Kwadrat

'Wino, Kobiety i Śpiew' - program muzyczno-rozrywkowy pod takim właśnie tytułem już w najbliższą niedzielę o godzinie 16-stej w klubie Kwadrat przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze.
WINO… polskie, regionalne, z oddalonej ok. 30 km od Jeleniej Góry Winnicy.
KOBIETY… Aneta Kolendo, która zachwyci nie tylko swoim głosem… O Kobietach również porozmawiają prawdziwi specjaliści i znakomici aktorzy: Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński.
A ŚPIEW… to najbardziej jednak lubi Aneta Kolendo… i to właśnie Ona upiększy występ aktorów pięknymi piosenkami o Kobietach!

WINO, KOBIETY I ŚPIEW
Co najbardziej LUBIĄ Mężczyźni…?
O czym MARZĄ Kobiety…?

Występują:
Aneta Kolendo, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński

10. 03 Klub Kwadrat przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze godz.16.00

 

Obraz, muzyka i dźwięk - zapraszamy również do jeleniogórskiego Kina LOT

Spis wydarzeń w pliku poniżej.

Plik PDF