105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Top30.PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 grudnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1551023016

Festiwal Narciarstwa Biegowego rozpoczęty

Wspaniała pogoda, imponująca frekwencja oraz znakomita postawa zawodników - taka była sobotnia Rodzinna 11, pierwsza konkurencja 43. Biegu Piastów


Wspaniała pogoda, imponująca frekwencja oraz znakomita postawa zawodników - taka była sobotnia Rodzinna 11, pierwsza konkurencja 43. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Indywidualnie bezkonkurencyjni okazali się Michał Skowron, który wkrótce będzie reprezentował Polskę na Uniwersjadzie, oraz Dorota Kuźma, dla której było to pierwsze zwycięstwo w biegu narciarskim. Michał Skowron poprowadził swoją rodzinę do zwycięstwa w klasyfikacji najszybszych. Natomiast najstarszą familią okazała się rodzina Pietruszko, której czternaścioro przedstawicieli żyje w sumie 764 lata. Także Szklarska Poręba czynnie włączyła się w to święto- mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Drużyny rodzin składały się z osób z różnych stron Polski i Europy, z dziadków, ojców, matek, kuzynów, dzieci, wnucząt. W pięknej scenerii Gór Izerskich, oświetlanych cudownie przez słońce, wszyscy dali się z siebie bardzo wiele. Jak na przykład Tadziu Wójcicki (rocznik 2013), który samodzielnie pokonał całą trasę w dwie godziny i jedenaście minut.
O ponad godzinę krócej biegł Walter Judka (rocznik 1943) - legenda Jakuszyc, jedyny uczestnik wszystkich edycji Biegu Piastów. jak zwykle stawił się na starcie z synami, synową i wnuczkami.
W Rodzinnej Jedenastce pobiegło 476 osób, a w Biegu Zuchów dla uczniów podstawówek na dystansie jednego kilometra - 80 dzieci.

W tym roku organizatorzy Biegu Piastów spodziewają się rekordowej liczby osób bo aż 8 tysięcy. Są jeszcze wolne miejsca- mówi Leszek Kosiorowski członek zarządu Stowarzyszenia Biegu Piastów.

Zawody na koronnym 50-cio kilometrowym dystansie rozegrane zostaną 2 marca. To właśnie w nich wystartuje Justyna Kowalczyk.

http://wyniki.datasport.pl/results2810/

http://wyniki.datasport.pl/results2810/

https://wyniki.datasport.pl/results2810/

 

#szklarskaporęba #biegpiastów #jakuiszyce