105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 grudnia 2023 - wtorek Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Noc na HitPlanecie
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 grudnia 2023 - wtorek Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 grudnia 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1550851733

ZOOM Zbliżenia - coraz bliżej finału!

W Jeleniej Górze trwa 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "ZOOM - ZBLIŻENIA" jeden z największych i najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce.


Za nami pokaz takich filmów jak m.in. Wilkołak, Flitując z życiem, Girl. Co jeszcze będzie grane w kinie LOT?

Mocny, bezkompromisowy i ważny film. Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko. „Nina" to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów. To opowieść o gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją.

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „Touch Me Not” to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy to nagość okazuje się manifestacją wolności.

 

Sobota, przedostatni dzień festiwalu to kolejne pokazy przedpremierowe i koncert:

ZOOM na DOCS to zestaw dwóch filmów dokumentalnych

1/
THANKS JIMI – reż. Krzysztof Pulkowski (20 min)
Film opowiada o klimacie i niezwykłości wydarzenia we Wrocławiu każdego 1 maja od 2003 roku jakim jest Gitarowy Rekord Guinnessa.

Po projekcji spotkanie z reżyserem

PL, 2018, 20 min., dokument;
Reżyseria: Krzysztof Pulkowski

2/
KONCERT NA DWOJE - reż. Tomasz Drozdowicz
pokaz przedpremierowy
po projekcji spotkanie z reżyserem

Jerzy Maksymiuk. Dyrygent, kompozytor, pianista. Kochany przez wybitnych, drażniący i nielubiany przez wyrobników muzyki. Prywatnie wciąż chłopak z małomiasteczkowego drewniaka. Charyzmatyczny "maestro", podziwiany w Londynie, Glasgow i Paryżu, w życiu codziennym całkowicie bezradny bez pomocy żony. Film jest opowieścią o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie płaconej za ten talent.

Nagroda Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

PL, 2018, 75 min., dokument;
reżyseria: Tomasz Drozdowicz;
scenariusz: Maria Nockowska

WYDARZENIE NA FACEBOOKU - KLIK

Popis aktorski Magdaleny Popławskiej. Film na motywach autobiograficznej książki „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym” Grażyny Jagielskiej. Historia rozpadu życia i miłości.

Opowiada o miłości i skomplikowanej relacji między dwoma fascynującymi osobami, Anną i Witkiem, na tle bieżących konfliktów wojennych rozgrywających się w różnych częściach świata.

Na koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" Magdalena Popławska otrzymała nagrodę za rolę kobiecą, a film - Nagrodę Jury Młodzieżowego.

Polska, 2017, 82 min, fabuła
reżyseria, scenariusz: Ewa Bukowska;
zdjęcia: Tomasz Naumiuk;
montaż: Agnieszka Glińska;
obsada: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Krzysztof Stroiński, Kinga Preis, Dorota Kolak

WYDARZENIE NA FACEBOOKU - KLIK

 

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Ciepło, optymizm i ponura historia. Metafora i przenikliwy obraz współczesnych Włoch i Europy.

Tytułowy Lazzaro jest mieszkańcem zapomnianej przez Boga i ludzi sycylijskiej wsi, bezlitośnie eksploatowanej przez baronową Alfonsinę De Lunę i jej ekonoma. Nieznający ironii, występku ani fałszu chłopak jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci, przez wszystkich uznawanej jednak za zwykłą głupotę. Kiedy więc Lazzaro udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność wieśniaka.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU - KLIK

Zapraszamy na koncert Adama Bałdycha & Krzysztofa Dysa który uświetni tegoroczną galę finałową 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM ZBLIŻENIA


Adam Bałdych i Krzysztof Dys to fenomenalni jazzmani, którzy aktywnie koncertują na całym świecie. Ich wspólnym projektem jest forma duetu, gdzie nieograniczone możliwości artystyczne są fundamentem do improwizacji i poszukiwań nowych współbrzmień oraz technik. Muzycy wypracowali niezwykłą komunikację artystyczną sprawiając, iż intuicyjnie potrafią przemierzyć niesamowite rejony muzyczne.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU - KLIK

Niedziela, ostatni dzień 22 Festiwal Filmowy "ZOOM - ZBLIŻENIA

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu "CÓRKA TRENERA"

Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią.
Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby, aby była najlepsza. On jest dla niej całym
światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU - KLIK

 

jelenia góra koncert Kino Lot zoom zoom zbliżenia festiwal filmów niezależnych filmy niezależne pokazy przedpreierowe gala finałowa