105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 kwietnia 2023 - sobota Imieniny: Teodory, Grażyny, Ireny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 kwietnia 2023 - sobota Imieniny: Teodory, Grażyny, Ireny

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 kwietnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1550073190

Tunel kolejowy na trasie z Wałbrzycha do Kłodzka nieczynny do czerwca


Co najmniej do czerwca potrwają prace przy remoncie tunelu najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce – pod Małym Wołowcem – leżącego na trasie z Wałbrzycha do Kłodzka. PKP PLK kolejny raz przekładają  termin oddania do użytku tego obiektu. 

Prace remontowe tunelu rozpoczęły się jeszcze w zeszłym roku. W jego wnętrzu wymiano torowisko oraz oczyszczono ceglaną okładzinę. Dla większego efektu, na całej długości zamontowano oświetlenie. Obiekt nie został jednak oddany do użytku. Podczas prac wykryto liczne spękania, mogące w konsekwencji prowadzić nawet do zawalenia się tunelu. Przez cały styczeń prowadzone były badania, mające dać odpowiedź, czy tunel uda się uratować.

Liczący nieco ponad 1,5 kilometra tunel to jedna z największych atrakcji malowniczej linii kolejowej łączącej Wałbrzych i Kłodzko. Sympatycy kolei uważają, że narzekają, że betonowa okładzina zapewni bezpieczeństwo, odbierze jednak przejazdowi pewną magię:

wałbrzych PKP PLK jedlina-zdrój