105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1549980614

Szkoła w Sosnówce do likwidacji czy nie. Wkrótce rozstrzygnięcie!

Jutro spotkanie otwarte wszystkich zainteresowanych stron w tym dolnośląskiego kuratora oświaty który może zawetować decyzję o likwidacji placówki.


Radni gminy Podgórzyn w powiecie jeleniogórski kilkanaście dni temu podjęli uchwałę intencyjną o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej iw Sosnówce. Zgodnie z przepisami decyzję ostateczną należy podjąć do 28 lutego. Jutro o 17-tej jest spotkanie otwarte wszystkich zainteresowanych stron w tym dolnośląskiego kuratora oświaty który może zawetować decyzję o likwidacji placówki. Obecnie w szkole w Sosnówce klasy są małe, liczą średnio po 8 -10 uczniów a prognozy demograficzne wskazują, że będzie ich jeszcze mniej. Ta placówka generuje także bardzo duże koszty - mówi wójt gminy Mirosław Kalata.

Po ewentualnej likwidacji szkoły, uczniowie z Sosnówki będą przeniesieni do otwartej niedawno nowej szkoły podstawowej w Podgórzynie. Gmina zapewni im dowóz natomiast nauczyciele znajdą zatrudnienie w innych szkolnych i gminnych placówkach.
- Nie zgadzamy się z argumentami wójta – mówi Robert Plewa, przewodniczący rady rodziców szkoły w Sosnówce. Jego zdaniem, dla wójta liczy się jedynie ekonomia a nie dobro uczniów. Będziemy bronić szkoły do końca - mówią rodzice i nauczyciele.