105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Coveromania

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 maja 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1548322904

Mało chętnych na wałbrzyskie Mieszkania Plus


Nie ma chętnych na mieszkania wybudowane w Wałbrzychu z rządowego programu Mieszkanie Plus. Na kilka dni przed zakończeniem naboru wniosków na 190 dostępnych lokali złożono nieco ponad 100 wniosków. Mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej: 

Z puli 190 mieszkań kilkanaście, należących do gminy, przeznaczonych zostanie na mieszkania dla lekarzy i pielęgniarek chcących pracować w Wałbrzychu. Na 80 lokali są chętni. Czy pozostałe mieszkania będą stały puste?.

Jeszcze kilka miesięcy temu prezydent Roman Szełemej zapewniał, że o chętnych na mieszkania budowane przy ulicy Husarskiej nie trzeba się obawiać. Samych wniosków, które pozostały z rozdziału mieszkań komunalnych, pozostało ponad 400 – to z pewnością mogło napawać optymizmem. Chętnych  jednak brakuje.

Zachętą do wynajmowania mieszkań z rządowego projektu z pewnością nie jest ustalony przez koordynatora programu czynsz, oscylujący w wysokości od ok. 18,60 do 25 złotych / m2. Według naszych informacji to główny powód niechęci do zajmowania wolnych lokali. Tu należy wyraźnie podkreślić, że wysokość czynszu ustala rządowa spółka PFR Nieruchomości, zajmująca się koordynacją rządowego projektu, a nie Gmina Wałbrzych. 

Wnioski na Mieszkania Plus w blokach budowanych przy ulicy Husarskiej można składać do końca stycznia w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Wałbrzychu. Co jeśli nie znajdą chętni na wszystkie mieszkania?

Sprawą zajmuje się nasz wałbrzyski korespondent, Jacek Zych 

wałbrzych Mieszkanie Plus