105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2023 - środa Imieniny: Błażeja, Saturnina

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2023 - środa Imieniny: Błażeja, Saturnina

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 listopada 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1547281271

10 defibrylatorów trafiło do Szczawna-Zdroju


10 ultranowoczesnych defibrylatorów trafi do Szczawna-Zdroju. Zakup wartych 46 tys urządzeń możliwy był dzięki projektowi z PZU, który zrealizowali działacze Miejskiego Klubu Sportowego Mazbud Basket Szczawno-Zdrój. Defibrylatory pojawią się w najbardziej uczęszczanych punktach w mieście. Mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna-Zdroju:

– Wytypowaliśmy miejsca, w których defibrylatory powinny się znaleźć – powiedział w rozmowie z Muzycznym Radiem Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju. –  Żeby to były miejsce ogólnie dostępne, przez jak najdłuższy czas, na terenie całego miasta. Żeby były w jak najbliżej osób potrzebujących.

Defibrylatory trafiły do Miejskiej Szkoły Podstawowej, zawisną w Urzędzie Miasta, w dwóch obiektach sportowych: na boisku przy ulicy Topolowej oraz na wzgórzu Gedymina. Defibrylator będzie także w Dworzysku i w Miejskiej Bibliotece publicznej. Dwa defibrylatory będą w obiektach sanatoryjnych Uzdrowiska Szczawno-Jedlina oraz w obiekcie Sanatoriów Dolnośląskich – w Azalii.

Dwa z urządzeń służyć będą gościom i pacjentom Uzdrowiska Szczawno-Jedlina:

– Przy takiej liczbie kuracjuszu i gości, którzy odwiedzają nasze obiekty każda ilość takich urządzeń będzie niewystarczającą. My dzięki tej przepięknej akcji wzbogaciliśmy się o dwa kolejne – pojawią się one w Domu Zdrojowym, czyli naszym flagowym obiekcie i równie flagowym dla całego miasta, czyli Pijalni Wód Mineralnych – powiedział Krzysztof Michałek z Uzdrowiska Szczawno-Jedlina.

W projekcie zaplanowano ok. 15 tysięcy złotych na specjalistyczne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i reanimacji z użyciem właśnie tego typu urządzeń. Jednak jak podkreśla Paweł Danielak, koordynator projektu, w razie potrzeby nie należy się wahać przed ich użyciem

– Po uruchomieniu defibrylatora ten krok po kroku prowadzi operatora i instruując, co należy zrobić. Jest to urządzenie bardzo proste w użyciu Defibrylatora należy użyć wcześniej, przed przyjazdem karetki pogotowia czy czy wykwalifikowanej służby. Jeśli nie będzie takiej potrzeby i nie będzie można go użyć, defibrylator nie pozwoli na wyzwolenie ładunku.

szczawno-zdrój