105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

HIT-TYP

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 lutego 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1547280837

Nowy autobus dla Świebodzic


Jest nowy, niskoemisyjny, pomieści ok 70 pasażerów i kosztował 1,6 miliona złotych. Położone tuż obok Wałbrzycha Świebodzice wzbogaciły się o kolejny autobus komunikacji miejskiej.

Nowoczesny Mercedes zakupiony został ze środków ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej, w ramach dużego programu ograniczania niskiej emisji. Pojazd rozszerza flotę gminy, a gmina myśli o rozszerzeniu siatki połączeń. Mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic:

To już czwarty autobus, który będzie jeździł na naszych trasach. Rozmawialiśmy na temat poszerzenia trasy, deklarowaliśmy próbę podjęcia tematu bezpłatnej komunikacji. Jesteśmy już po rozmowie wstępnej i z wójtem Cieszowa jak i Dobromierza. Rozmawialiśmy z prezydentem Wałbrzycha o połączeniu naszych gmin i stref ekonomicznych tak, żeby nasi mieszkańcy żeby i nasz region jak najbardziej łączyć, a nie dzielić. – powiedział na brifingu prasowym Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

Tylko w ciągu ostatniego roku na realizację projektów z zakresu ograniczania niskiej emisji  gminy Aglomeracji Wałbrzyskiej przeznaczyły kilkadziesiąt milionów euro.. Mówi Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej:

– Wartość projektu ponad siedem milionów złotych. Mogę ocenić, że to jest jeden z większych projektów Aglomeracji Wałbrzyskiej – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. – W tych projektach, i kominowych, i projektach komunikacyjnych jak ten w Świebodzicach, oświetleniowych – przypominam LED-owe oświetlenie w wielu gminach – myślę, że to jest kilkadziesiąt milionów, nawet nie złotych, tylko euro.Świebodzice, Wałbrzych, Świdnica, niedawno przecież otwieraliśmy też taki projekt w Nowej Rudzie… myślę że to jest kilkadziesiąt milionów euro.

Świebodzice, Jacek Zych.

 

 

Świebodzice komunikacja