105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Muzyczne Radio Relax

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2024 - wtorek Imieniny: Gabriela, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 lutego 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1547108574

Ferie zimowe w Starej Kopalni

Ruszają ferie zimowe. Tym razem w pierwszej turze są województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.


Ferie zimowe to czas odpoczynku, zimowych atrakcji, czas pełen przygód i zabawy. Na ten szczególny zimowy sezon trwający do 24 lutego w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu została przygotowana specjalna zimowa oferta edukacyjna dedykowana grupom zorganizowanym. Zajęcia przygotowane są dla dzieci w każdym wieku! Mówi Monika Adamczyk.
 

Ferie zimowe w Starej Kopalni
Termin: 14.01.2019-24.02.2019

'W królestwie Skarbnika'

Uczestnicy, niczym prawdziwi górnicy, odkrywać będą podziemne tajemnice oraz legendarne postacie Starej Kopalni. Pomogą im w tym liczne wskazówki oraz zagadki. W trakcie wykonywania lekkich prac górniczych pod ziemią, każdy pozna urządzenia, maszyny oraz ich przeznaczenie i zastosowanie.
Czas trwania: 1,5 godz.
Dodatkowo zajęcia do wyboru:
1. 'Świat artysty'
1. Warsztaty zdobnicze (wiek: przedszkola, kl. I-III)
2. Kopalniany pejzaż industrialny (wiek: kl. IV-VII)
3. Linoryt (wiek: gimnazjum, ponadpodstawowe)
Czas trwania: 1 godz.

2. 'Podróż do Epoki Lodowcowej'
Podczas zajęć przeniesiemy się do świata plejstocenu - epoki lodowcowej, kiedy na Ziemi pojawili się pierwsi ludzie… dowiemy się jak powstały wielkie lodowce, jakie ślady po sobie zostawiły, ale także w jaki sposób zrobić proste narzędzia, jak rozpalić ogień i założyć obozowisko.
Czas trwania: 1 godz.

3. Robotyka z Kidstech
W trakcie warsztatów uczestnicy korzystając z klocków LEGO® WeDo 2.0, zbudują, zaprogramują i uruchomią oraz dowiedzą się jak działa KLATKA WYCIĄGOWA służącą w kopalni do transportu załogi i urobku lub TAŚMOCIĄG służący do transportu urobku i kamienia po upadowej.
Specjalnie przygotowane warsztaty Robotyki - Maszyny Górnicze, poprowadzi Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech.
Czas trwania: 1 godz.
Oferta przeznaczona jest dla grup zorganizowanych.
Koszt pakietu zajęć: 35 zł/os.
Grupa: max. 30 os.
Zapisy: edukacja@starakopalnia.pl; tel: (74) 667 09 12.

stara kopalnia wałbrzych ferie zimowe