105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1545403340

Modernizacja Teatru Norwida - 50% prac wykonanych

Koszty kwalifikowane inwestycji wynoszą blisko 16 mln zł z czego 85 % to wsparcie unijne. Wiadomo, że z tej puli do 31 grudnia uda się rozliczyć 10 mln zł.


To jest pewne - gruntowny remont Teatru Norwida w Jeleniej Górze nie zakończy się do końca roku. Koszty kwalifikowane inwestycji wynoszą blisko 16 mln zł z czego 85 % to wsparcie unijne. Wiadomo, że z tej puli do 31 grudnia uda się rozliczyć w fakturach 10 mln zł.
Wiadomo też że inwestycja będzie kontynuowana a prace mają się zakończyć na początku wakacji. Nowy sezon aktorzy mają rozpocząć już w wyremontowanym obiekcie.
Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum z Wrocławia które prowadzi prace musiało się zmierzyć z problemem wymiany starych 100-letnich stropów. To właśnie wymiana aż 25 procent całkowitej powierzchni stropów w obiekcie spowodowała opóźnienie w realizacji zadania. Co z rozliczeniem pozostałej nie wykorzystanej do końca kwoty? Tu zdania są podzielone Urząd Miasta stoi na stanowisku że w takim przypadku losowym można uzyskać prolongatę natomiast Urząd Marszałkowski już nie koniecznie podziela tą opinię. Prace będą jednak kontynuowane do samego końca - mówi dyrektor naczelny Teatru Norwida Tadeusz Wnuk.

W ramach zawartej umowy zostaną wykonane prace budowlano-konserwatorskie obejmujące :
1. Roboty zewnętrzne:
Przebudowa wejścia do teatru umożliwiająca wjazd osobom niepełnosprawnym do
budynku, doświetlenie pomieszczeń w piwnicy oraz niezbędna wymiana przyłączy instalacyjnych;
2. Roboty stanu surowego:
Rozbiórka fragmentów stropów i ścian pod windy, wykonanie fundamentów pod windy z częściową naprawą stropów, wykonanie konstrukcji stalowej pod windy, budowa central wentylacyjnych i urządzeń technologicznych z wzmocnieniem istniejących konstrukcji pomostów. Wykonane będą nowe ścianki działowe z cegły i płyt g-k. Przebudowana zostanie widownia i balkony, układ foteli teatralnych z ich wymianą na nowe oraz podwyższone będą balustrady balkonowe. Balustrady na klatkach schodowych zostaną poddane renowacji i podwyższone zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zostaną zamontowane nowe poręcze schodowe. Odnowione zostaną pomosty techniczne, portal w wieży scenicznej, oraz wymieniona zostanie kurtyna ppoż. Naprawione zostaną posadzki kamienne. Dach zostanie częściowo odremontowany oraz zamontowane będą klapy systemu oddymiania klatek schodowych;

3. Roboty wykończeniowe:
Wykonanie nowych tynków , naprawa istniejących wraz z przygotowaniem pod malowanie i malowanie. Częściowa obudowa kanałów instalacyjnych i stropów płytami gipsowo-kartonowymi. Naprawa i wykonanie nowej izolacji wodochronnej w pomieszczeniach mokrych. Wykonanie nowej z naprawą istniejącej izolacji termicznej. Naprawa istniejących zabytkowych posadzek z wykonaniem nowych, ułożenie wykładzin dywanowych i z PCV. Remont zabytkowej stolarki drzwiowej i okiennej oraz wykonanie nowej. Montaż dźwigu towarowego i windy osobowej.
4. Roboty instalacyjne:
Wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania z węzłem cieplnym, instalacji wentylacji mechanicznej z centralami, instalacji wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej, oraz systemu zabezpieczeń ppoż.;

Przebudowa istniejącej technologii teatralnej. Wykonanie nowej instalacji zasilającej i sygnalizacyjnej mechaniki sceny, oświetlenia, elektroakustyki i inspicjenta. Przeprowadzenie remontu i modernizacji istniejącej mechaniki scenicznej z wciągarkami elektrycznymi , montaż mostów oświetleniowych, kurtyny, systemu sterowania technologii teatralnej z pełnym okablowaniem, dokumentacją i instruktażem.
Dostawa z montażem uzupełniającego wyposażenia technologii teatralnej.


#jelenia gora #teatrnorwida #remont #modernizacja #pracetrwają