105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

TOP30.PL - NON STOP

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 lutego 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1542291477

Wałbrzyski klaster energetyczny


Uzyskanie samowystarczalności i bezpieczeństwa energetycznego gmin, uniezależnienie się od cen dyktowanych przez państwowego monopolistę czy też stworzenie lokalnych, samofinansujących się elektrowni kogeneracyjnych to główne cele przyświecające gminom łączących się w coraz powszechniejsze klastry energetyczne. Pięć gmin z Aglomeracji Wałbrzyskiej otrzymało właśnie certyfikat Klastra Energetycznego. Certyfikat nie byle jaki – bo wyróżniony przez Ministerstwo Energetyki:    

Wałbrzyski klaster energetyczny to już nie tylko koncepcja: już w najbliższych tygodniach rozpocznie się, na terenie po byłym składowisku odpadów, budowa gigantycznej  farmy fotovoltaicznej. Mówi Andrzej Kosiór z Urzędu Miasta w Wałbrzychu :

Klaster energetyczny to także szansa dla indywidualnych producentów prądu – właścicieli farm fotovoltaicznych. Ma dać możliwość odsprzedaży nadwyżki energii z bezpośrednio podmiotom zrzeszonym, z pominięciem państwowego monopolisty:

Z 86 związków gmin startujących w zorganizowanym przez Ministerstwo energetyki drugim już konkursie, Certyfikat Klastra uzyskało 36 podmiotów. Wyróżniono 6 projektów, w tym wałbrzyski.

wałbrzych energia odnawialna