105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1542289985

Remont od zaplecza


Świdnickie centrum i okolice Rynku powoli stają wielkim placem budowy. Tak gmina jak i korzystające z jej pomocy finansowej wspólnoty mieszkaniowe na coraz większą skalę remontują zabytkowe fasady kamienic. Niestety, to jak wyglądają od strony podwórek nie jest już tak różowe. Może się to jednak zmienić. O rozpoczynającym się procesie rewitalizacji zaplecza świdnickiego Rynku mówi rzecznik Urzędu Miasta, Magdalena Dzwonkowska:

Mieszkańcy kamienic doceniając działania gminy wskazują jednak inny, o wiele bardziej bolący ich problem:

Urzędnicy zapowiadają, że po zakończonej przebudowie ulicy Siostrzanej zmianie ulegną także obowiązujący tam system miejsc parkingowych – nie pozostawiają jednak złudzeń: teren w bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy służyć ma rekreacji i odpoczynkowi:

Remont ulicy Siostrzanej i przyległego doń kwartału kamienic potrwać ma do czerwca 2019 roku.

rewitalizacja Świdnica remonty