105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 maja 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1542009565

Około 8 tysięcy osób wzięło udział w Marszu Polski Niepodległej


Trzy osoby ranne i rozwiązana przez urzędników manifestacja - oto bilans wczorajszego Marszu Patriotów, zorganizowanego we Wrocławiu przez środowiska narodowe.

Około 8 tysięcy osób wzięło wczoraj udział we Wrocławiu w zorganizowanym przez środowiska skupione wokół Piotra Rybaka i byłego księdza Jacka Międlara  Marszu Patriotów. Manifestacja przebiegała dość spokojnie – uczestnicy nieśli ze sobą wyłącznie flagi narodowe, nie pojawiały się też hasła propagujące nienawiść.

Do pierwszych napięć doszło, kiedy pochód mijał złożoną z kilkudziesięciu osób kontrmanifestację.  Pomimo oddzielenia obu grup kordonem, dość sprawnie działającej policji doszło do pojedynczych przepychanek, podczas których dwie osoby zostały poszkodowane. Ucierpiał także jeden z funkcjonariuszy policji.

Ostatecznie marsz doszedł na  na wrocławski rynek gdzie, w reakcji na wystąpienie Jacka Międlara, został rozwiązany przez urzędników magistratu. Pomimo takiej decyzji organizatorzy kontynuowali zgromadzenie, na co ani policja, ani pracownicy Ratusza, nie reagowali.

Manifestacja zakończyła się po godzinie 20. W związku z niezastosowaniem się do polecenia zakończenia manifestacji Jacek Międlar i Piotr Rybak zostali przez policjantów doprowadzeni do ratusza, który opuścili po kilkunastu minutach.

Relację przygotował nasz wałbrzyski korespondent – Jacek Zych

 


Wrocław manifestacja