105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 marca 2023 - piątek Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonarda

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 marca 2023 - piątek Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonarda

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
31 marca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1540549729

Odbudowa linii kolejowej Świdnica - Jedlina-Zdrój


W Jedlinie-Zdroju przedstawiciele PLK przekazali samorządowcom Aglomeracji Wałbrzyskiej umowę, jaką podpisano z wykonawcą na odbudowę linii kolejowej 285, łączącej Świdnicę z Jedliną. Projekt wart ponad 110 milionów złotych – pochodzących niemal w całości ze środków unijnych – jest zwieńczeniem ponad 6-letnich starań o uratowanie tego odcinka. 

Trasa Świdnica – Jedlina uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce.  Wybudowana w dwudziestoleciu międzywojennym została wyłączona z ruchu kilkadziesiąt lat temu. 
 
 
Remont trasy będzie sporym wyzwaniem dla remontowców. Na liczącym niewiele ponad 30 km odcinku znajduje się 5 malowniczych mostów, z których wysokość najwyższego to niemal 30 metrów. 
 
 
 
Reaktywacja połączenia kolejowego Świdnica – Jedlina to nie tylko szeroko otwarte drzwi dla turystów odwiedzających Góry Sowie. To także kolejny, ostatni już niemal krok do stworzenia wałbrzyskiej kolei aglomeracyjnej. Mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej: 

O projekcie kolejowego połączenia kolejowego ze Świdnicą z entuzjazmem mówią mieszkańcy Jedliny, z  których wielu uczy się tam i pracuje:

Zakończenie inwestycji i pierwszy przejazd pociągu na trasie Świdnica – Jedlina-Zdrój planowany jest na II połowę 2020 roku. 

Świdnica PKP PLK jedlina-zdrój aglomeracja wałbrzyska