105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 grudnia 2023 - czwartek Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 grudnia 2023 - czwartek Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
07 grudnia 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1539587389

Najazd Polaków na Skalne Miasto. Czesi zamknęli przejście graniczne


Kilkanaście tysięcy turystów przyjechało w miniony weekend do leżącego tuż przy granicy z Polską czeskiego Skalnego Miasta. Najazd Polaków był tak duży, że czeska policja zdecydowała się zamknąć przejście graniczne Mieroszów/Zdanov i nie wpuszczać polskich turystów w okolice rezerwatów: 
 
Turystów jadących do Skalnego Miasta na maleńkie, turystyczne przejście graniczne kieruje większość popularnych nawigacji. Ani wałbrzyska policja, ani służby miejskie Mieroszowa w żaden sposób nie informowały kierowców o tym, żeby omijać wąską, mieszczącą ledwie jeden samochód, drogę. Informację o przyczynach zatoru zdezorientowani turyści próbowali uzyskać od czeskich policjantów, co jedynie potęgowało wrażenie chaosu: 
 
 
-
 
Po ostrzeżeniach policji część osób rezygnowała z wizyty w Skalnym Mieście. Nie dla wszystkich utrudnienia były jednak przeszkodą: 
 
 
 
To już kolejny raz, kiedy Czesi zdecydowali się na zamknięcie wjazdu na teren Skalnego Miasta. Z powodu rosnącej z roku na rok liczby polskich turystów odwiedzających przygraniczny rezerwat Czesi rozważają okresowe ograniczenie liczby osób mogących wejść na jego teren. 
 
Materiał przygotował nasz wałbrzyski korespondent: Jacek Zych 

Zdjęcia


czechy mieroszów skalne miasto