105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 grudnia 2023 - czwartek Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 grudnia 2023 - czwartek Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
07 grudnia 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1539161960

Wałbrzyscy policjanci oskarżeni o spowodowanie śmierci bezdomnego, zostali skazani


Na 10 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata, 3 lata zakazu wykonywania zawodu policjanta oraz po 1000 złotych grzywny na rzecz Skarbu Państwa  skazał dziś Sąd Rejonowy w Wałbrzychu Pawła F. i Martina S. – policjantów, którzy w marcu ubiegłego roku mieli wywieźć do lasu na obrzeżach Wałbrzycha i tam pozostawić bezdomnego. Kilka godzin później wracając tą samą drogą mieli stwierdzić, że pozostawiony przez nich mężczyzna nie żyje.

 

Przed wydaniem wyroku sąd zmienił kwalifikację czynu z nieumyślnego spowodowania śmierci na nieumyślne narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Swoją decyzję uzasadnił opinią biegłego medycyny sądowej, według którego proces wychładzania organizmu mężczyzny rozpoczął się już rano tego dnia. Interwencja która miała miejsce ok. godziny 18 nie był, zdaniem sądu, jedyną i główną przyczyną śmierci bezdomnego.

Inną z przesłanek, jakimi kierował się Sąd podejmując decyzję o wyroku był dotychczasowy, nienaganny przebieg służby obu policjantów. Skazani do samego końca nie przyznali się do winy, po odczytaniu wyroku nie wykazali skruchy. Prokuratura zapowiedziała apelację i odwołanie od wyroku.

wałbrzych sąd